18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Polska gurom!!!

Najnowszy krzyk mody – papież Polak. Jan Paweł II hitem w Paryżu

04.10.2022  17:42
Kanye West z Janem Pawłem II na piersi
Kanye West z Janem Pawłem II na piersi Fot: ABACA/Abaca/East News

Najsławniejszy na świecie raper Kanye West wyszedł na wybieg pokazu mody w bluzie z wizerunkiem Jana Pawła II. West słynie z kontrowersyjnych zachowań i konserwatywnych poglądów.

Kanye West, jedna z największych amerykańskich gwiazd muzyki, od wielu lat próbuje swoich sił w modzie. Jego najnowsza kreacja stała się viralem i odbiła się szerokim echem nie tylko w świecie mody, ale też w sieci.

Podczas Paryskiego Tygodnia Mody, West zadebiutował jako model na pokazie domu modowego Balenciaga, prezentując nowe produkty swojej marki Yeezy. Na elitarnym, kameralnym przedstawieniu raper wygłosił przemowę, podczas której miał na siebie bluzę z wizerunkiem papieża Polaka.

Papież był rasistą?

Na czarnej bluzie nadrukowana jest twarz Jana Pawła II oraz napis w języku hiszpańskim, który głosi „Podążymy za twoim przykładem”. W USA kontrowersje wywołał natomiast nadruk, który pojawił się z tyłu bluzy. Widać tam słowa „White Lives Matter”, które są często używanym sloganem grup rasistowskich, kierujących swą nienawiść wobec czarnoskórych mieszkańców Ameryki.

Biorąc pod uwagę kolor skóry rapera, połączenie tych nadruków można uznać za ironiczne i wymierzone jako obelga wobec zmarłego papieża. Z drugiej strony, biorąc pod uwagę skrajnie kontrowersyjną personę Westa, sposób promowania przez niego swoich produktów i jego konserwatywne poglądy, bluza może być szczerym wyrażeniem swoich poglądów na tematy rasowe i religijne. Zaiste niezbadane są wyroki Ye.

Poza Kanye bluzę ubrała również uczestnicząca w pokazie modelka. Wskazuje to na to, że produkt będzie częścią nowej kolekcji muzyka. Zdjęcia z pokazu znajdziecie poniżej.