18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Bieda aż piszczy!

Nędzna emerytura Tyszkiewicz. Aktorka cienko przędzie

Bartłomiej Ciepielewski
04.05.2021  13:33
Beata Tyszkiewicz klepie biedę?
Beata Tyszkiewicz klepie biedę? Fot: JAROSLAW W OJTALEWICZ/East News

Beata Tyszkiewicz jak wiele polskich aktorów po przejściu na emeryturę nie pławi się luksusie. Po 60 latach pracy artystce przysługuje skandalicznie mała emerytura. Mimo to, jak twierdzi, jakoś daje sobie radę.

Beata Tyszkiewicz ma na swoim koncie mnóstwo występów w filmach, serialach oraz programach takich jak między innymi "Taniec z gwiazdami". Po zakończeniu współpracy z twórcami tanecznego show celebrytka wypoczywa na emeryturze.

Artystka podczas swojej kariery z pewnością nie narzekała na brak gaży. Część produkcji, w których wzięła udział, do dziś cieszy się ogromną popularnością. Do najpopularniejszych filmów, w których wystąpiła, można zaliczyć między innymi "Seksmisję", "Vabank II", "Lalkę" oraz "Noce i dnie". Niestety po zakończeniu aktywności zawodowej o życiu w luksusie może zapomnieć.

Głodowa emerytura Beaty Tyszkiewicz

Jak informuje portal wp.pl, Beata Tyszkiewicz niedawno wyznała, że otrzymuje 1300 złotych emerytury. Po rewaloryzacji kwota ta może wynosić niespełna 1500 złotych. Jednak w przeciwieństwie do wielu gwiazd celebrytka nie zamierza narzekać na swój los.

Emeryturę mam niską, ale mówiąc o tym, nie biadoliłam, bo ludzie mają niższe. Ja zawsze sobie radziłam - poinformowała artystka.

Beata Tyszkiewicz nadal pozostaje w komfortowej sytuacji, o czym świadczy to, że posiada mieszkanie w centrum Warszawy oraz jest właścicielką XVIII-wiecznego dworku, gdzie w latach 60. mieszkała ze swoim ówczesnym mężem, Andrzejem Wajdą.

Czytaj także