18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Białaczka go zmasakrowała

Nergal pokazał zdjęcie z chemioterapii

Wojciech Kozicki
11.03.2020  13:36
Nergal wspomina białaczkę i chemioterapię - straszne zdjęcia
Nergal wspomina białaczkę i chemioterapię - straszne zdjęcia Fot: Facebook/Larga Vida Al BLACK METAL

Adam Darski, czyli Nergal z zespołu Behemoth, to dziś koncerty na całym świecie, trasy, płyty, wywiady i teledyski. Jednak kilka lat temu została u niego zdiagnozowana białaczka i przeszedł piekło. Satanista-celebryta pokazał na Instagramie dramatyczne zdjęcie z okresu leczenia.

Nergal kontra białaczka - tym pojedynkiem żyła cała Polska. Muzyk-satanista przeżył i kilka lat temu pokonał chorobę. Chemioterapia była dla niego koszmarem, co uwiecznił na zdjęciach. Pokazał kolejną dramatyczną fotografię na Instagramie i jest na niej nie do poznania.

Za chwilę będzie 10 lat od mojej choroby. Białaczka była moim pasażerem na gapę i na szczęście udało mi się jej pozbyć. Tak, na tym zdjęciu to ja, w środku chemioterapii – napisał Nergal na Instagramie.

Jak przypomina polskatimes.pl, Nergal przeszedł przeszczep szpiku, a dawcę udało się znaleźć w Polsce w rejestrze DKMS. Pomagała wtedy jego ówczesna ukochana Dorota Doda Rabczewska.

Odkąd związał się z Dodą, stał się rozpoznawalny. Kąpią się w morzu, imprezują. Adam czuje się jednak nie najlepiej. Poci się w nocy, tłumaczy to jednak sobie greckim klimatem. Zaczyna gorączkować, co kilka godzin łyka ibuprofen. Objawy nie ustępują. W drugim tygodniu urlopu zaczyna wydzwaniać do znajomych lekarzy w Polsce. Opowiada, co mu dolega, słyszy, że to najpewniej jakiś zarazek. Wracają do kraju. Portal Gala.pl donosi: 1 sierpnia, w niedzielę, Nergal zasłabł na koncercie w Bolkowie. Następnego dnia trafia do Instytutu Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni. Wynik morfologii nie pozostawia złudzeń - to białaczka – przypomina polskatimes.pl.
Drakula? Nie. To mały Nergalek w trakcie chemioterapii osiem lat temu. Szczerze mówiąc, zrobiłem to zdjęcie podczas wypróżniania - podzielił się intymnymi szczegółami Darski. Czułem się fatalnie. Dobrze jest być zdrowym – pisał Nergal 2 lata temu, gdy również pokazał zdjęcie z chemioterapii.

logo Tu się dzieje