18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nieznane fakty

Nie uwierzysz, jak dorabiała Magda Gessler

09.06.2021  17:45
Magda Gessler dorabiała w młodości
Magda Gessler dorabiała w młodości Fot: Piotr Molecki/East News

Magda Gessler od wielu lat jest w Polsce autorytetem kulinarnym. Nie zawsze jednak tak było - kiedyś gwiazda musiała ciężko pracować, żeby zarobić wystarczająco dużo pieniędzy, by żyć w sposób satysfakcjonujący. Nie uwierzycie, w jaki sposób sobie dorabiała.

Magda Gessler od wielu lat rozwesela telewizję TVN - poddając polskie restauracje kolejnym, kuchennym rewolucjom. Aktualnie je życie wygląda jak bajka. Ma karierę, pieniądze i szczęśliwą rodzinę - która zresztą niedawno się powiększyła, bo jej córka Lara urodziła kobiecie wnuczkę, Nenę. Nie zawsze było tak różowo. 

W dawnych i zapomnianych czasach Magda Gessler musiała sobie dorabiać, by jej pensja była wystarczająca na zaspokojenie codziennych potrzeb. Ciężko będzie Wam uwierzyć w to, co wtedy robiła obecna królowa TVN.

Nie uwierzycie, jak dorabiała sobie Magda Gessler

Magda Gessler z zawodu jest malarką. Ukończyła malarstwo w Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych św. Ferdynanda w Madrycie. Jak wiadomo - sztuka to piękny, ale i ciężki kawałek chleba, dlatego kobieta, kiedy była studentką musiała nieźle kalkulować i liczyć grosz do grosza. Pracowała, żeby utrzymać się na uczelni. To nauczyło ją samodzielności i szacunku do pieniędzy - który prezentuje do dziś i stara się przekazywać te wartości innym restauratorom w programie Kuchenne Rewolucje.

"Przez całe studia byłam bardzo samodzielna. Moi rodzice byli ze mną w Madrycie i dzięki nim tam byłam, ale Akademia Sztuk Pięknych należy do jednych z droższych studiów. Trzeba kupić blejtram (krosna malarskie przyp. red.), to nie są małe rozmiary, płótna, farby… Musiałam wymyślić sposób, by móc studiować i zarabiać, żeby sprostać tym wydatkom, żeby mieć też na autobus" - opowiadała Gessler podczas swojego wystąpienia na targach pracy.

Dałam sobie nieźle radę, przede wszystkim robiąc ceramikę, która była dekoracyjna jako biżuteria. Stylizowałam też ludzi na różne okazje, sprowadzałam do Hiszpanii polskie stroje ludowe, robiłam wystawy ubiorów z Łowicza i Kurpiów

- wspominała pani Magda Gessler.

Dalibyście wiarę w taką jej przeszłość? Teraz ceramiką co najwyżej rzuca w programach TVN...