18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zgasła piękna gwiazda kina

Nie żyje Bobbie Faye Ferguson. Zmarła aktorka z "Dallas"

Wojciech Kozicki
26.07.2022  12:02
Nie żyje Bobbie Faye Ferguson. Zmarła aktorka z "Dallas"
Nie żyje Bobbie Faye Ferguson. Zmarła aktorka z "Dallas" Fot: Jan Graczynski/East News

Fani filmów i seriali w żałobie, właśnie dotarła do nas smutna wiadomość. Nie żyje słynna amerykańska aktorka filmowa i telewizyjna Bobbie Faye Ferguson. Zyskała ogromną popularność grając w serialu „Dallas”. Jaka była przyczyna śmierci i ile miała lat?

Nie żyje Bobbie Faye Ferguson. Amerykańska gwiazda filmów i seriali odeszła od nas w wieku 73 lat. O śmierci aktorki poinformował portal Deadline. Wiadomo już, że że zgon nastąpił  25 lipca 2022 roku.

Bobbie Faye Ferguson nie żyje. Zmarła świetna aktorka

Bobbie Faye Ferguson urodziła się 10 października 1943 roku w Memphis w stanie Tennessee.  Ukończyła University of Arkansas w Monticello, a później uczyła oratorstwa Skyline High School i była jedną z założycielek KD Studio, gdzie prowadziła kursy z aktorstwa. Nauczała również aktorstwa w LA Film Actor’s Lab. Zdobyte doświadczenie sprawiło, że w 1979 roku mogła zabłysnąć swym talentem przed kamerą w serialu „Dallas”.

W kolejnych latach grała między innymi w takich produkcjach jak teatr telewizji "CBS Afternoon Playhouse", serialach "Diukowie Hazzardu", "The Fall Guy", "What's Happening Now!", "Detektyw Remington Steele", "Projektantki", "Koszmary Freddy'ego", "Miasteczko Evening Shade" czy "Hearts Afire" oraz w filmach "London and Davis in New York" i "A Reason to Live" – przypomina Radio ZET.

Ostatnią rolę Ferguson zagrała w krótkometrażowym filmie "A Christmas Witch". Nie miał jeszcze premiery i jest obecnie w fazie postprodukcji.

Bobbie Faye Ferguson współpracowała z NASA i amerykańskim Wydziałem Bezpieczeństwa Narodowego. Była konsultantką przy filmach "Kosmiczni kowboje" i "Odległa błękitna planeta".