18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

bardzo smutna sprawa

Wspaniały aktor nie żyje. NIKT NIE ZAUWAŻYŁ JEGO ODEJŚCIA

17.06.2022  12:26
Nie żyje legendarny aktor Ernst Walder
Nie żyje legendarny aktor Ernst Walder Fot: Shutterstock

Smutna wiadomość obiegła świat. Nie żyje legendarny Aktor Ernst Walder. Informację o jego śmierci podano z ogromnym, niemal rocznym opóźnieniem!

Dopiero po upływie niemal roku ujawniono śmierć wspaniałego aktora. Ernst Walder zmarł 6 września 2021 roku w wieku 94 lat. Jak to możliwe, że nikt nie zauważył jego odejścia?

Informację o śmierci aktora przekazał 16 czerwca scenarzysta filmowy Daran Little.

Bardzo smutno dowiedzieć się o odejściu najdroższego Ernsta Waldera. Ernst w Każde Boże Narodzenie wysyłał mojemu synowi czekoladki i był pięknym człowiekiem

- napisał Little na Twitterze.

Ernst Walder nie żyje

Ernst Walder urodził się w 1927 roku w Salzburgu w Austrii, ale karierę aktorską robił w Wielkiej Brytanii. Debiutował w filmie "Kasiarz" z 1958 roku. Największą sławę przyniosła mu rola Ivana Cheveskiego w serialu "Coronation Street" - brytyjskiej operze mydlanej, która doczekała się aż sześćdziesięciu sezonów! Aktor był członkiem oryginalnej obsady i przez fanów serialu uznawany jest za legendę. Przez kilka miesięcy kręcenia produkcji pozostawał w związku z jej twórcą, Tonym Warrenem.

Po raz ostatni Ernst Walder pojawił się na ekranie w filmie "Noc Lisa" z 1990 roku. Po porzuceniu kariery aktorskiej wrócił do ojczyzny. W Austrii mieszkał aż do śmierci.

Czytaj także