18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Niestety...

Nie żyje utalentowany, brytyjski muzyk. Walczył z nowotworem

Bartłomiej Ciepielewski
12.11.2021  19:20
Brytyjski muzyk nie żyje
Brytyjski muzyk nie żyje Fot: Justyna Walak/Shuttertock

Nie żyje Graeme Edge, perkusista oraz współzałożyciel popularnej na całym świecie grupy The Moody Blues. Brytyjski perkusista od lipca bieżącego roku walczył z chorobą nowotworową.

Informację o śmierci Graeme'a Edge'a przekazali jego koledzy z zespołu The Moody Blues. Artysta odszedł w wieku 80 lat. Od lipca walczył z rakiem.

To bardzo smutny dzień. Brzmienie i osobowość Graeme'a jest obecna we wszystkim, co razem zrobiliśmy i na szczęście będą dalej żyły. Kiedy Graeme powiedział mi, że kończy z graniem, wiedziałem, że bez niego nie będzie już więcej The Moody Blues. I tak się właśnie stało – przekazał Justin Hayward, wokalista zespołu.

Przyjaciele z The Moody Blues wspominają Edge'a jako "silnik napędowy" zespołu. Muzyk oprócz gry na perkusji pisał wiersze, które wykorzystano w utworach takich jak między innymi "Night in White Satin".

Graeme Edge nie żyje

Graeme Edge występował z The Moody Blues w latach 1964-2019. W 2018 roku razem z "TMB" trafił do Rockendrollowego Salonu Sław.

To nie będzie długa mowa. Mam 77 lat, nie mam zbyt dużo czasu... Chcę podziękować Justinowi i Johnowi za to, że wytrzymali ze mną 50 lat i wciąż wytrzymują. Chcę podziękować sobie, że wytrzymałem z Justinem i Johnem przez 50 lat i dalej wytrzymuję. Chcę podziękować wszystkim na świecie, którzy mi kiedykolwiek pomogli. A do wszystkich ludzi na świecie, którzy mi nie pomogli... Walcie się - mówił ze sceny.

Do największych przebojów The Moody Blues zalicza się m.in. "Tuesday Afternoon", "Night in White Satin" oraz "I'm just a Snger". Przez pięć dekad działalności brytyjski zespół sprzedał prawie 70 milionów albumów.