18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zostały role i łzy

Znany aktor nie żyje. Gwiazda zgasła za wcześnie

Wojciech Kozicki
24.05.2022  09:41
Aktor Jamie Bartlett nie żyje. Zmarła gwiazda "Homeland"
Aktor Jamie Bartlett nie żyje. Zmarła gwiazda "Homeland" Fot: Shutterstock/Martyn Jandula

Niestety, została potwierdzona smutna wiadomość. Zmarł popularny aktor, który grał w wielu znakomitych filmach i serialach. Nie żyje Jamie Bartlett. Jaka była przyczyna śmierci artysty i dlaczego umarł tak młodo?

Nie żyje aktor Jamie Bartlett, czyli brytyjski artysta pochodzący z RPA. Zmarł stanowczo za wcześnie, bo w wieku 55 lat. Potwierdzono, że zgon nastąpił 23 maja 2022 roku. Zostawił po sobie znakomite role filmowe, serialowe i teatralne.

Nie żyje Jamie Bartlett. Śmierć wielkiego aktora

Śmierć aktora potwierdził przedstawiciel eMedia - Bennum van Jaarsveld. Przyczyna zgonu i okoliczności śmierci nadal nie zostały ujawnione.

Jamie Bartlett urodził się 9 lipca 1966 roku w angielskim mieście Maidenhead. W pewnym momencie swojego życia przeprowadził się jednak do RPA. Studiował aktorstwo na Uniwersytecie Kapsztadzkim. Karierę rozpoczął od pracy w teatrze. Już w czasach ery Apartheidu był związany z Market Theatre. Za swoje role sceniczne dostał wiele prestiżowych nagród – przypomina Radio ZET.

Jamie Bartlett swój debiut filmowy miał w 1987 roku w filmie „Amerykański ninja 2”. Później były takie produkcje jak m.in. "Screen Two", "Big Game", "Amerykański ninja 4", "The Sandgrass People", "Homeland", "Ernest jedzie do Afryki", "Rajd na tyły wroga", "Bez granic", "12 dni grozy", "The Sexy Girls", "Czerwony pył", "Mściciel", "Zdobycz" oraz "Mandela: Droga do wolności". Największą popularność przyniosła mu opera mydlana „Rythm city”, w której grał od 2007 roku jako David Genaro. Łącznie wystąpił w ponad 3 tysiącach odcinkach serialu.