18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wykreowała kultowe role

Nie żyje gwiazda filmów Barei i Koterskiego. Odeszła legenda

23.01.2022  12:08
Nie żyje Janina Traczykówna. Była wybitną polską aktorką
Nie żyje Janina Traczykówna. Była wybitną polską aktorką Fot: Andrzej Hulimka/REPORTER/East News

To wyjątkowo smutna niedziela. Właśnie potwierdzono, że zmarła kolejna legendarna polska aktorka. Przed chwilą pisaliśmy, że odeszła Barbara Krafftówna, ale to nie koniec złych wiadomości. Nie żyje Janina Traczykówna z „Nocy i dni”.

Ledwo zaczęły płynąć łzy, gdy dowiedzieliśmy się, że zmarła Barbara Krafftówna, a już gruchnęła w nas następna tragiczna wiadomość. Odeszła kolejna legenda. Potwierdzono, że nie żyje aktorka Janina Traczykówna, czyli słynna Michalina Ostrzeńska z filmu „Noce i dnie”. Odeszła w wieku 91 lat. Informację o śmierci Janiny Traczykównej przekazał portal Film Polski.

Zmarła Janina Traczykówna. Grała u Barei i Koterskiego

Janina Traczykówna zagrała w pierwszym polskim serialu „Barbara i Jan”, partnerując Janowi Kobuszewskiemu. Wystąpiła też u Stanisława Barei w filmach „Miś” oraz „Brunet wieczorową porą”. Za rolę matki w „Dniu świra” była nominowana do nagrody filmowej Polskie Orły. U Koterskiego wystąpiła też w filmie „Wszyscy jesteśmy Chrystusami”. Ostatni raz pojawiła się na ekranie w „Ostatniej akcji” Michała Rogalskiego w 2009 roku

Była związana z teatrami Szczecina i Warszawy. W 1953 roku skończyła studia na wydziale aktorskim warszawskiej PWST. Przez niemal 40 lat współpracowała z warszawskim Dramatycznym

Odeszła Janka Traczykówna, niezapomniana Michasia z Nocy i dni. Kochana Janko, ty nie odeszłaś. Po prostu zmieniłaś miejsce zamieszkania. A Twoja genialna rola w naszym filmie zapewniła Ci nieśmiertelność. Pozostaniesz w naszych sercach do ostatniego tchnienia – reżyser Jerzy Antczak pożegnał aktorkę na Facebooku.