18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wielka strata

Nie żyje znany polski muzyk. Przegrał walkę z chorobą

09.06.2021  18:22
Janusz Bacik przegrał walkę z chorobą
Janusz Bacik przegrał walkę z chorobą Fot: Gita Kulinitch Studio/Shutterstock

Janusz Bacik nie żyje. Śląski muzyk, kompozytor oraz założyciel zespołu Avista odszedł po walce z ciężką chorobą. Niespodziewana informacja poruszyła serca wszystkich fanów jego muzyki.

Przykrą informację o śmierci Janusza Bacika przekazał jego przyjaciel oraz współzałożyciel zespołu AVISTA, Andrzej Dragon.

Dziś rano otrzymałem bardzo smutną wiadomość. Nie ma już z nami bliskiego memu sercu człowieka, którym był Janusz Bacik. Razem przez 25 lat tworzyliśmy zespół AVISTA. Spędziliśmy wspólnie niezliczone ilości dni zabawiając gości, a na koncertach naszych fanów. Za te wszystkie wspólnie spędzone chwile dziękuję Ci Janusz. Byłeś wspaniałym muzykiem, artystą i przyjacielem. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś wspólnie razem zagramy. Spoczywaj w spokoju - napisał na Facebooku współzałożyciel zespołu AVISTA.

Janusz Bacik oprócz występów w zespole Avista współpracował z wieloma śląskimi artystami takimi jak między innymi Jacek Silski, Paweł Gołecki oraz Teresa Werner.

Janusz Bacik nie żyje

Znajomi oraz przyjaciele Bacika wspominają go jako uśmiechniętego i dowcipnego człowieka z nietuzinkowym podejściem do muzyki.

Smutny poranek dzisiaj nastał. Zmarł Janusz Bacik, nasz wieloletni sceniczny kolega i przyjaciel. Dla śląskiej muzyki to ogromna strata. Janusz, pozostanie z nami Twój uśmiech, dowcip i nietuzinkowe podejście do muzyki. Pragniemy przekazać szczere wyrazy współczucia Jego Bliskim i Znajomym. BlueParty - przekazali członkowie BlueParty.

Jak wspominają miłośnicy śląskiej sceny muzycznej, Janusz Bacik kochał muzykę, był multiinstrumentalistą, a wolny czas poświęcał różnego rodzaju wydarzeniom charytatywnym.

Czytaj także
Przeczytaj więcej