18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wielki żal

Nie żyje uwielbiany artysta. Polacy w rozpaczy

20.08.2021  14:40
Nie żyje Jerzy Porębski
Nie żyje Jerzy Porębski Fot: hafizi/Shutterstock

Nie żyje Jerzy Porębski. Współzałożyciel zespołu Stare Dzwony i autor najsłynniejszego dzieła szantowego: "Gdzie ta keja". W chwili śmierci miał 82 lata i pozostawił w żałobie licznych fanów jego talentu.

Odszedł Jerzy Porębski, kultowy artysta polskiej estrady. Mężczyzna zmarł w wieku 82 lat w nocy z 14 na 15 sierpnia. Był słynnym twórcą piosenki żeglarskiej i współzałożycielem jednego z najstarszych zespołów szantowych - Stare Dzwony.

To właśnie on stworzył najsłynniejsze szantowe dzieło: "Gdzie ta keja?". Informacja o śmierci muzyka opublikowana została na jego fanpage'u na Facebooku i pogrążyła w żałobie licznych fanów jego muzyki.

Nie żyje Jerzy Porębski

Utwór autorstwa Jerzego Porębskiego pt. "Gdzie ta keja?" był prawdziwym hitem biwaków i letnich spotkań. Co więcej, doczekał się licznych tłumaczeń i wydań zagranicznych - śpiewano go po angielsku i rosyjsku, a sam Porębski występował z piosenką w wielu krajach na świecie: w USA, Kanadzie, Argentynie, czy Brazylii.

Od początku czułem, że ta piosenka spodoba się słuchaczom. Ale nie sądziłem, że stanie się szantą wszech czasów. Dlaczego ten prosty utwór ma taką siłę? Dlaczego przetrwał 40 lat i wciąż chcemy go słuchać? „Keja” w zwykłych słowach opowiada o wielkich marzeniach. O naszych tęsknotach. Przecież wszyscy, nim umrzemy, chcemy po prostu popływać. Byle dalej. Właśnie dlatego zostałem marynarzem

- mówił Jerzy Porębski w jednym z wywiadów. Wiadomość o jego śmierci, która ukazała się na Facebooku, wstrząsnęła fanami.

Z żalem informujemy, że w wieku 82 lat na wieczną wachtę odszedł Jerzy Porębski, członek Rady Programowej Polskiej Fundacji Morskiej. W imieniu swoim, Zarządu i współpracowników Polskiej Fundacji Morskiej przekazuję wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie, przyjaciołom i współpracownikom

- napisano na Fanpage'u Jerzego Porębskiego.

Nie jest znana przyczyna śmierci Jerzego Porębskiego. Z całego serca współczujemy rodzinie i bliskim artysty.