18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

[*]

Nie żyje kultowy aktor. Znaliśmy go z "M jak Miłość"

29.10.2020  15:34
Nie żyje Jerzy Zygmunt Nowak
Nie żyje Jerzy Zygmunt Nowak Fot: New Africa/Shutterstock

Nie żyje Jerzy Zygmunt Nowak. Kultowy aktor występował w takich produkcjach, jak: "Nad Niemnem" i "M jak Miłość". Jego córka poinformowała wiernych fanów o pogrzebie.

Zmarł Jerzy Zygmunt Nowak, wspaniały aktor, którego znaliśmy z roli Fabiana Bohatyrowicza w "Nad Niemnem". Pojawił się także w kultowym serialu "M jak Miłość". Córka artysty poinformowała oficjalnie o szczegółach jego pogrzebu.

Jerzy Zygmunt Nowak zmarł 22 października 2020. Widzowie pokochali go za rolę w "Nad Niemnem", a nawet dzisiejsza młodzież może podziwiać jego kreację, kiedy chce się cieszyć ekranizacją lektury szkolnej.

Nie żyje Jerzy Zygmunt Nowak

Aktor w czasie swojej drogi zawodowej najczęściej grywał role drugoplanowe, ale nie ujmuje to jego kunsztowi. Talentem w niczym nie ustępował bardziej znanym kolegom z planu filmowego. W nowych produkcjach, poza "M jak Miłość", zagrał w: "Na dobre i na złe", "Na Wspólnej", "Blisko, coraz bliżej". Wiele osób, z uwagi na talent komediowy, wróżyło mu także karierę kabaretową.

Jerzy Zygmunt Nowak zmarł w sędziwym wieku 80 lat. Córka aktora poinformowała o jego śmierci w nekrologu, jednocześnie informując o dacie pogrzebu artysty. Wiadomo już, że msza pogrzebowa odbędzie się 30 października o godzinie 11:50. Aktor spocznie na Cmentarzu Bródnowskim.

Dziś rano w wieku 80 lat zmarł Jerzy Zygmunt Nowak – aktor teatralny i filmowy, społecznik - mieszkaniec naszego osiedla. Przesyłamy wyrazy głębokiego współczucia dla Rodziny Pana Jerzego

- napisała grupa sympatyków warszawskiego Grochowa, gdzie mieszkał artysta. 

Jerzy Zygmunt Nowak był absolwentem Wyższej Szkoły Teatralnej i Filmowej w Łodzi na wydziale aktorskim. Ponadto, studiował także Wydziale Operatorskim. Poza działalnością filmową, występował w teatrach w kilku miastach w Polsce. Cieszył się ze swojej kariery, chociaż nie osiągną statusu mega gwiazdy. Współczujemy jego bliskim tej straty.

Przeczytaj więcej
Komentarze