18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Była Queen of the House

Nie żyje Jody Miller. Gwiazda muzyki country

Wojciech Kozicki
07.10.2022  10:42
Nie żyje Jody Miller. Gwiazda muzyki country zmarla w USA
Nie żyje Jody Miller. Gwiazda muzyki country zmarla w USA Fot: Albin Marciniak/East News

Świat muzyki w żałobie. Nie żyje słynna wokalistka country z USA. Niestety, potwierdzono, że zmarła Jody Miller. Świat pokochał ją m.in. za przebój „Queen of the house” z 1965 roku. Gwiazda muzyki zgasła w wieku 80 lat.

Jody Miller nie żyje. Kultowa amerykańska wokalistka country opuściła nas w wieku 80 lat. Miała na swoim koncie liczne hity lat 60. i 70. Sławę zdobyła dzięki piosence "Queen of the House". O śmierci zdobywczyni Grammy poinformował jej przedstawiciel Jim Halsey.

Nie żyje Jody Miller. Muzyka country w żałobie

Przekazano, że Jody Miller zmarła 6 października w Blanchard. Jako przyczynę śmierci podano komplikacje związane z chorobą Parkinsona.

Jody Miller na muzyczną emeryturę udała się w latach 80. i zamieszkała z mężem na ranczu w Oklahomie. Razem zajmowali się końmi. Po jakimś czasie wróciła jednak do muzyki, wykonując muzykę chrześcijańską. Jej mąż Monty Brooks zmarł w 2014 roku.

W 2018 roku roku została wprowadzona do Oklahoma Music Hall of Fame przez Stowarzyszenie Muzyki Country Gospel.

Jody Miller urodziła się w Arizonie. Podpisała kontrakt z Capitol Records w 1962 roku. Dwa lata później podbiła listy przebojów utworem "He Walks Like a Man". W 1965 roku artystka osiągnęła ogromny sukces dzięki kompozycji "Queen of the House". Rok później otrzymała nagrodę Grammy za najlepszy kobiecy występ country i wykonanie wspomnianego przeboju – przypomina Radio ZET.

Queen Of The House - Jody Miller

Jody Miller - I'm Reaching Out to Hold You