18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zmarła legenda jazzu

Nie żyje słynny muzyk. "Jest z aniołami"

Wojciech Kozicki
30.08.2022  10:54
Joey DeFrancesco nie żyje. Zmarła legenda jazzu
Joey DeFrancesco nie żyje. Zmarła legenda jazzu Fot: Albin Marciniak/East News

Wielka tragedia, smutna wiadomość. Potwierdzono, że zmarł legendarny muzyk jazzowy Joey DeFrancesco. Współpracował z takimi gwiazdami jak m.in. Van Morrison, Ray Charles, Bettie Midler, Houston Person i Miles Davis. Jaka była przyczyna śmierci artysty?

Nie żyje słynny jazzowy muzyk Joey DeFrancesco. Słynny organista, trębacz, saksofonista i wokalista odszedł od nas w wieku 51 lat. Zostawił po sobie fenomenalny dorobek artystyczny, ponieważ pod swoim nazwiskiem wydał ponad 30 płyt.

Joey DeFrancesco nie żyje. Fani jazzu w żałobie

Informację o śmierci multiinstrumentalisty potwierdziła jego żona i menadżerka, Gloria DeFrancesco. Na Instagramie napisała, że jej mąż „jest teraz z aniołami”. Nie zdecydowała się ujawnić jaka była przyczyna śmierci jazzmana.

Miłość mojego życia jest teraz z aniołami. W tej chwili trudno mi cokolwiek powiedzieć. Dziękuję za miłość i wsparcie płynące zewsząd. Joey kochał was wszystkich – napisała żona muzyka w mediach społecznościowych.

Joey DeFrancesco rozpoczął grę na organach w wieku 4 lat, a już jako nastolatek występował w Settlement Jazz Ensemble w Settlement Music School w Filadelfii. W wieku 17 lat został poproszony, by grać na trasie koncertowej z Milesem Davisem. W 1989 roku debiutował albumem „All of Me”. Ostatnią płytę „More music” wydał w 2021 roku. Zasłynął głównie grą na organach Hammonda B3. 

Przez lata kariery artyście udało się podjąć współpracę z gwiazdami takimi jak Van Morrison, Houston Person czy John McLaughlin. Pięć albumów DeFrancesco zostało nominowanych do nagrody Grammy – pisze Radio ZET.

Joey DeFrancesco Trio - Fly me to the Moon