18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wielka strata

Nie żyje wyjątkowa, brytyjska aktorka. "Straciliśmy ikonę"

18.05.2022  10:35
Odeszła ceniona, brytyjska aktorka
Odeszła ceniona, brytyjska aktorka Fot: New Africa/Shutterstock

Brytyjskie media przekazały przykrą informację o śmierci Kay Mellor, cenionej aktorki, scenarzystki i reżyserki. Artystka znana z "Band of Gold" czy "The Syndicate" odeszła w wieku 71 lat.

Kay Mellor nie żyje. Angielska aktorka,  scenarzystka, reżyserka i producentka odeszła w wieku 71 lat. Informację o jej śmierci przekazała firma Rollem Productions.

Z głębokim smutkiem ogłaszamy przedwczesne i nagłe odejście naszej ukochanej przyjaciółki, mentorki i koleżanki Kay Mellor, które nastąpiło w niedzielę 15 maja 2022 roku. Straciliśmy fenomenalny talent i prawdziwą ikonę w świecie kultury - napisali współpracownicy Mellor.

Przyczyna śmierci artystki nie została jeszcze ujawniona. Aktorka nie zmagała się wcześniej z poważnymi schorzeniami.

Kay Mellor - kariera

Kay Mellor przygodę z mediami rozpoczęła jako scenarzystka, pracując dla ITV. Pracowała wówczas przy produkcji serialu "Albion Market". W tym samym czasie stworzyła scenariusze do "Coronation Street", a także "Channel 4-Brookside". Przez kolejne lata kariery zajmowała się nie tylko tworzeniem filmów, ale również grą aktorską.

Widzowie kojrzą ją z produkcji takich jak "The Book Tower", "The Practice", "Just Us", "Wszytkie zwierzęta duże i małe" czy "A Good Thief". W 1997 roku Mellor otrzymała nagrodę Brytyjskiej Akademii Filmowej za swój dorobek scenopisarski.