18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Fani żegnają muzyka

Nie żyje ceniony polski muzyk. Przegrał walkę z chorobą

22.12.2021  13:37
Kazimierz Pabiasz miał 65 lat
Kazimierz Pabiasz miał 65 lat Fot: M.i.c.c.a/Shutterstock

Nie żyje wokalista i gitarzysta polskiej grupy Old Breakout. Kazimierz Pabiasz odszedł w wieku 65 lat po długiej walce z chorobą.

Nie żyje Kazimierz Pabiasz, wokalista i gitarzysta grupy Old Breakout. Utworzony przez niego zespół kontynuował muzyczne tradycje Breakoutu, polskiego zespołu bluesrockowego podbijającego polską scenę muzyczną w latach 70. i 80. ubiegłego wieku.

Chyba każdy kojarzył go z koncertów Pod Papugami i w wielu innych miejscach miasta. Lubił wpadać do pubu Pod Lwami. Na co dzień prowadził firmę zajmującą się utrzymaniem zieleni – wspomina zmarłego radny Kędzierzyna-Koźle, Michał Nowak.

Pabiasz od dłuższego czasu zmagał się z problemami zdrowotnymi. Zmarł w niedzielę, 19 grudnia.

Kazimierz Pabiasz nie żyje

Kazimierz Pabiasz muzyczną karierę rozpoczął w założonym przez siebie zespole Blues Jak Cobra. Przez lata współpracował z największymi w Polsce muzykami. Grał między innymi z Cezarym Czternastakiem (Kasa Chorych), Krzysztofem Bernardem (Czerwono-Czarni), Januszem Niekraszem (TSA) czy Leszkiem Jakubowskim (Piersi).

W 2013 roku reaktywował grupę Old Breakout, która koncertowała w latach 2014-2018. Po śmierci członków oryginalnego Breakoutu, Józefa Hajdasza i Wincjusza Chrusta, stworzył nowy projekt o nazwie Tribute to Breakout Night.