18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Odeszła legenda teatru

Nie żyje Krystyna Królówna. Grała w "Chłopach" i "Toy Story"

Wojciech Kozicki
07.07.2022  19:45
Nie żyje Krystyna Królówna. Wspaniała aktorka z "Chłopów" i Toy Story
Nie żyje Krystyna Królówna. Wspaniała aktorka z "Chłopów" i Toy Story Fot: Albin Marciniak/East News

Nie żyje wspaniała polska aktorka filmowa i teatralna, znana z „Chłopów”. 6 lipca 2022 roku w wieku 82 lat zmarła Krystyna Królówna. Jaka była przyczyna śmierci artystki?

Nie żyje aktorka Krystyna Królówna. Znana była m.in. z filmu „Chłopi”, w którym wystąpiła jako Hanka Boryna. Zasłynęła też rolami w takich produkcjach jak „Sól ziemi czarnej” i „Warszawskie gołębi”. Grała wspaniałe role w warszawskim Teatrze Narodowym, Teatrze Słowackiego w Krakowie i Teatrze Polskim w Bielsku-Białej.

Nie żyje Krystyna Królówna. Odeszła genialna aktorka

Jak przypominają media, Krystyna Królówna przede wszystkim odegrała ważną rolę w życiu wielu zwierząt. Troszczyła się o losy bezdomnych czworonogów i była ich wielką przyjaciółką.

Z ogromnym żalem zawiadamiam, że nie żyje Krystyna Królówna, polska aktorka filmowa i teatralna. Szerokiej publiczności znana była z roli Hanki Borynowej, żony Antka, w filmie "Chłopi". Krysia występowała też na deskach teatru im. Słowackiego w Krakowie i Teatru Narodowego w Warszawie. Była moją sąsiadką i przyjaciółką, która opiekowała się moimi kotami, kiedy wyjeżdżałam. Wspaniałą osobą, której na sercu leżał los bezdomnych zwierząt w naszej okolicy. Krysiu, odpoczywaj w pokoju – przekazała Beata Czuma, przyjaciółka zmarłej aktorki.

Teatr im. Juliusza Słowackiego pożegnał aktorkę i przypomniał, że to na jego deskach Krystyna Królówna w latach 1964-1969 zagrała m.in. Polly w "Operze za trzy grosze" B. Brechta w reżyserii Lidii Zamkow".

W czwartek 7 lipca poinformowano o śmierci Krystyny Królówny, aktorki teatralnej, radiowej, filmowej i dubbingowej. Serca widzów zdobyła, wcielając się w rolę Hanki Boryny w serialu i filmie "Chłopi". Młodsze pokolenie doskonale zna jej głos, którego udzieliła m.in. Pani Bulwie w "Toy Story" – przypomina Wirtualna Polska.

logo Tu się dzieje