18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Odeszła legenda, świat w smutku

Nie żyje Maria Mendiola. Jej przebój każdy zna lepiej niż pacierz

Wojciech Kozicki
13.09.2021  15:22
Zmarła Mariola Mendiola. Każdy zna tekst piosenki „Yes Sir, I can boogie”
Zmarła Mariola Mendiola. Każdy zna tekst piosenki „Yes Sir, I can boogie” Fot: Andrzej Hulimka/REPORTER

Niestety, potwierdziła się smutna i tragiczna wiadomość – nie żyje legendarna wokalistka zespołu Baccara. W wieku 69 lat w Madrycie zmarła Maria Mendiola. Może jej nazwisko nie każdy zna, ale każdy kiedyś bawił się przy piosence „Yes Sir, I can boogie”.

Ten dzień zapisze się w historii muzyki rozrywkowej jako wyjątkowo smutna data. Zmarła 69-letnia piosenkarka Maria Mendiola, która ogromną karierę zrobiła w zespole Baccara. Występowała także na Eurowizji. Przede wszystkim zaśpiewała legendarny i kultowy hit „Yes Sir, I can boogie”, który w latach 70. szturmem podbijał dyskoteki i listy przebojów. O śmierci wokalistki poinformowała Christina Sevilla, która występowała z nią na scenie.

Zmarła Maria Mendiola. Dała światu „Yes Sir, I can boogie”

Hiszpańska wokalistka zaprezentowała się także na Eurowizji w 1978 roku w Paryżu. Wraz z zespołem Baccara wystąpili jako reprezentacja Luksemburga, wykonując "Parlez-vous français?". Zajęli siódme miejsce.

Moja droga Maria, cudowna artystka, ale przede wszystkim moja przyjaciółka. Mogę tylko podziękować za całą miłość, jaką od ciebie otrzymałam i powiedzieć to, co wiele razy ci mówiłam... Kocham Cię" - napisała Cristina Sevilla – czytamy na Instagramie Baccara.

Maria Mendiola i Baccara - "Yes Sir, I can boogie"

Nie żyje Maria Mendiola z zespołu Baccara. Zaśpiewała przebój „Yes Sir, I can boogie”.