18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ogromna żałoba

Nie żyje Tadeusz Ross. Słynny Zulu-Gula miał 83 lata

14.12.2021  17:08
Nie żyje Tadeusz Ross
Nie żyje Tadeusz Ross Fot: DANUTA MATLOCH/REPORTER

Nie żyje Tadeusz Ross. Aktor, który stworzył niezapomnianą postać pana Zulu-Guli miał w chwili śmierci 83 lata. Polacy pogrążyli się w zadumie i żałobie.

Nie żyje Tadeusz Ross, aktor, który był człowiekiem wielu talentów. Nie tylko stworzył niezapomnianą postać pana Zulu-Guli, ale również w swoim życiu był scenarzystą, parlamentarzystą, satyrykiem, europosłem PO oraz radnym Koalicji Obywatelskiej w Radzie Warszawy.

Nie żyje Tadeusz Ross

O śmierci Tadeusza Rossa poinformował szef klubu radnych KO w Radzie Warszawy Jarosław Szostakowski. Zgon słynnego aktora zaskoczył i bardzo zasmucił wszystkich Polaków.

W swojej pracy artystycznej znany był przede wszystkim jako twórca programów satyrycznych, m.in. „Zulu-Gula” oraz „Rossmówki”, które współtworzył wraz z Piotrem Fronczewskim. Był ponadto autorem scenariuszy kilku odcinków serialu „Miodowe lata”, jego wyjątkowy talent komediowy zdecydowanie na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

Od 2000 roku związany był z polityką, działając z ramienia Platformy Obywatelskiej. W chwili śmierci Tadeusz Ross miał 83 lata, ale nieznana jest przyczyna jego odejścia.

Współczujemy zwłaszcza rodzinie zmarłego aktora.

Czytaj także