18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zmarł najsłynniejszy polski lektor

Nie żyje Tomasz Knapik. Jego głos wychował pokolenia

Wojciech Kozicki
06.09.2021  15:38
Zmarł Tomasz Knapik. Najsłynniejszy polski lektor zamilkł na zawsze
Zmarł Tomasz Knapik. Najsłynniejszy polski lektor zamilkł na zawsze Fot: PIOTR ZAJAC/REPORTER/East News

Zmarł Tomasz Knapik, czyli legendarny polski lektor filmowy, radiowy i telewizyjny. O śmierci Mistrza poinformował  jego syn Maciej. W przyszły czwartek obchodziłby kolejne urodziny i skończyłby 78 lat.

To wyjątkowo smutny dzień. Niestety, przekazujemy tragiczną wiadomość - nie żyje Tomasz Knapik, czyli legenda, głos który każdy Polak zna z filmów i radia. Charakterystyczny głos Tomasza Knapika towarzyszył pokoleniom. W 2008 nagrał komunikaty głosowe dla systemu informacji pasażerskiej w pojazdach stołecznego ZTM (zapowiedzi głosowe dotyczące przebiegu trasy) emitowane w autobusach i tramwajach. 

Zmarł Tomasz Knapik. Ten głos znają wszyscy Polacy

Jak przekazał syn Tomasza Knapika, legendarny lektor od miesięcy zmagał się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Wkrótce zostaną przekazane informacje dotyczące pogrzebu.

Chciałem Was poinformować, że dzisiaj zmarł mój Tata, Tomasz Knapik. Jak część z Was wie, od ponad dwóch miesięcy walczył z ciężkim kryzysem chorobowym. Wszyscy mieliśmy nadzieję, że mu się uda. Niestety. Był Głosem w naszych domach, naukowcem i wykładowcą Politechniki Warszawskiej. Ukochanym Ojcem i Dziadkiem – napisał na Facebooku Maciej Knapik.

Tomasz Knapik – potęga głosu