18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Legenda sportu

Nie żyje Tomasz Wójtowicz - legendarny siatkarz, mistrz olimpijski

25.10.2022  08:49
Nie żyje Tomasz Wójtowicz
Nie żyje Tomasz Wójtowicz Fot: Joanna Dorota/Shutterstock, Adam STAŚKIEWICZ/East News

Tomasz Wójtowicz był wybitnym polskim sportowcem, który stał się mistrzem świata i złotym medalistą olimpijskim w siatkówce. Wójtowicz zmarł 24 października w wieku 69 lat.

24 października zmarł Tomasz Wójtowicz, który uważany jest za jednego z najlepszych siatkarzy w historii Polski. Zdobył mistrzostwo świata w 1974 roku w Meksyku i złoty medal olimpijski w 1976 roku w Montrealu. Zmarł w wieku 69 lat po chorobie nowotworowej. Informację o śmierci legendy polskiego sportu potwierdził Polski Związek Piłki Siatkowej.

Informację jako pierwsza podała PlusLiga:

Dzisiaj odszedł od nas mistrz świata i mistrz olimpijski w siatkówce Tomasz Wójtowicz. Tę smutną wiadomość przekazała nam Jego Rodzina. Od dłuższego czasu walczył z chorobą nowotworową. Polska Liga Siatkówki składa najszczersze kondolencje najbliższym

Tomasz Wójtowicz – legenda siatkówki

Tomasz Wójtowicz urodził się w 1953 roku w Lublinie i pochodził z siatkarskiej rodziny. Jego rodzice uprawiali ten sport, a w siatkówkę grał także jego brat Wojciech. Tomasz zaczynał w grać w Lublinie, później przeniósł się do świdnickiej Avii. Wtedy też dostał się do reprezentacji Polski i świętował sukcesy na arenie międzynarodowej, które przyniosły mu wieczną chwałę. Później Wójtowicz grał w Legii Warszawie oraz klubach włoskich – m.in. Modenie i Parmie. W tamtym czasie był uważany za jednego z najlepszych siatkarzy świata.

Tomasz Wójtowicz był też pierwszym Polakiem, który został wprowadzony do panteonu sław siatkówki w amerykańskim Volleyball Hall of Fame.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

Czytaj także