18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Przykra wiadomość

Nie żyje aktor znany z "Wiedźmina". Walczył z ciężką chorobą

14.02.2022  21:43
Wojciech Kalwat nie żyje
Wojciech Kalwat nie żyje Fot: M.i.c.c.a/Shutterstock

Teatr Polski poinformował o śmierci aktora Wojciecha Kalwata. Artysta znany był z produkcji takich jak między innymi "Prawo Agaty", "Świat według Kiepskich", "Lokatorzy" czy "Wiedźmin". Miał 70 lat.

Wojciech Kalwat nie żyje. Aktor grał w wielu znanych, polskich serialach, występował też na deskach teatrów. Informację o jego śmierci opublikował Teatr Polski w Poznaniu.

Dziś dotarła do nas smutna wiadomość - po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Wojciech Kalwat. Serdeczne wyrazy wsparcia i współczucia kierujemy do Teresy Kwiatkowskiej, żony i towarzyszki Pana Wojtka - przekazał Teatr Polski.

Kalwat od dłuższego czasu walczył z ciężką chorobą. Odszedł w wieku 70 lat.

Wojciech Kalwat nie żyje

Wojciech Kalwat był absolwentem PWST we Wrocławiu. Na scenie zadebiutował w 1979 roku. Od tamtego czasu występował na scenach teatrów w Płocku, Wałbrzychu czy Bydgoszczy. Od 2004 roku współpracował z Teatrem Polskim w Poznaniu.

Ostatnio można go było ujrzeć w spektaklach takich jak m.in. "Krakowiacy i Górale", "Trojanki Eurypidesa” czy też "Kotka na rozpalonym blaszanym dachu".

logo Tu się dzieje