18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Żegnaj, mistrzu

Nie żyje Wojciech Karolak. Odeszła legenda muzyki

Wojciech Kozicki
23.06.2021  19:05
Zmarł Wojciech Karolak. Polska muzyka nie będzie już taka sama
Zmarł Wojciech Karolak. Polska muzyka nie będzie już taka sama Fot: Andrzej Hulimka/REPORTER/East News

Wojciech Karolak NIE ŻYJE!  Legendarny polski muzyk, kompozytor i saksofonista zmarł w wieku 82 lat. Tragiczną i smutną wiadomość przekazał dziennikarz muzyczny Hirek Wrona. Informację o śmierci Wojciecha Karolaka podał także Program 1 Polskiego Radia.

Smutna wiadomość, zapadła bolesna cisza. Dziennikarz muzyczny Hirek Wrona przekazał smutną wiadomość – zmarł słynny polski muzyk jazzowy Wojciech Karolak. Zasłynął jak genialny kompozytor, pianista, saksofonista altowy i wirtuoz organów Hammonda. Napisał genialną muzykę do „Konopielki”, a także ilustrował muzyką teksty swojej żony Marii Czubaszek ("Ballada o spełnionych dniach", "Wyszłam za mąż, zaraz wracam", "Miłość jest jak niedziela", "Krótki metraż", "Była sobie para" i "Każdy as bierze raz"), która zmarła w 2016 roku.

Zmarł Wojciech Karolak. Zostawił ogromny dorobek muzyczny

W 1958 roku Wojciech Karolak rozpoczał współpracę z zespołem Jazz Believers, a później znalazł się w składzie grupy The Wreckers Andrzeja Trzaskowskiego, ojca prezydenta Warszawy Rafała. Od 1961 był pianistą zespołu Andrzeja Kurylewicza. Od 1963, razem z Janem Ptaszynem Wróblewskim, współtworzył Polish Jazz Quartet.

Między 1973 a 1978 rokiem grał na organach Hammonda w zespole Mainstream. W latach 80. występował w grupie Time Killers, a także współpracował m.in. z Grzegorzem Ciechowskim przy albumie "Tak! Tak!". Z kolei po transformacji ustrojowej nagrywał z Jarkiem Śmietaną – przypomina Polsat News.

Czytaj także
Przeczytaj więcej