18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Odeszła legenda teatru

Nie żyje aktor Aleksander Skowroński

Wojciech Kozicki
25.11.2020  11:43
Nie żyje aktor Aleksander Skowroński
Nie żyje aktor Aleksander Skowroński Fot: KRYSTIAN DOBUSZYNSKI/REPORTER

Zmarł legendarny polski aktor Aleksander Skowroński. O jego śmierci poinformował Związek Artystów Scen Polskich. Okazało się, że był chory, a ostatnie tygodnie spędzał w biedzie i strasznych warunkach.

Nie żyje aktor Aleksander Skowroński. Zmarł w wieku 84-lat. Jak podaje Radio ZET, ostatnie lata jego życie były ciężkie, aktor był schorowany, a do tego borykał się z trudną sytuacją materialną.

Zmarł Aleksander Skowroński

Aleksander Skowroński to przede wszystkim aktor teatralny, który 1957 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie. Był jednak znany m.in. z ról w "Na dobre i na złe", "U Pana Boga w ogródku", „13 posterunek”, „Plebania”, „Janosik. Prawdziwa historia” oraz „39,5”.

Jak pisze radiozet.pl, aktor w ostatnich latach chorował na serce, zmagał się z niewydolnością oddechową i cukrzycą, a zwyrodnienie stawów utrudniało mu poruszanie się. Mieszkał w mieszkaniu komunalnym w tragicznych warunkach higienicznych, a opiekował się nim niepełnosprawny i prawie niewidomy syn.

Dzisiaj, nie doczekawszy zbliżających się 85. urodzin, odszedł Aleksander Skowroński, aktor przez wiele lat związany z Teatrem Lalki i Aktora Miniatura w Gdańsku, gdzie zadebiutował grając postać Melchiora w „Pastorałce” Schillera w reżyserii Natalii Gołębskiej, z Towarzystwem Wierszalin w Białymstoku, Teatrem Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białystoku oraz Wybrzeże w Gdańsku. W dowód uznania dla jego dokonań artystycznych, Sekcja Teatrów Lalkowych ZASP wyróżniła go w 2012 roku swoją najwyższą Nagrodą HENRYK. W dowód uznania dla jego dokonań artystycznych, Sekcja Teatrów Lalkowych ZASP wyróżniła go w 2012 roku swoją najwyższą Nagrodą HENRYK. Odszedł niezapomniany emerytowany ogniomistrz, ojciec komendanta z obrazu "U pana Boga w ogródku”... – pisze Związek Artystów Scen Polskich na Facebooku.

Przeczytaj więcej
Komentarze