18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zmarła legenda

Nie żyje kolejny aktor z Kiepskich

Wojciech Kozicki
26.02.2021  07:50
Nie żyje aktor Stanisław Wolski. Polska kultura w żałobie
Nie żyje aktor Stanisław Wolski. Polska kultura w żałobie Fot: Andrzej Hulimka/REPORTER/East News

Stanisław Wolski nie żyje. Odszedł legendarny aktor filmowy i teatralny oraz animator kultury. Wcielał się m.in. w Świętego Mikołaja podczas charytatywnej Fabryki Świętego Mikołaja, a także pojawił się w serialu „Świat według Kiepskich”.

Nie żyje Stanisław Wolski. Smutną wiadomość potwierdził na Facebooku Teatr Kalambur, z którym współpracował aktor. Artystę pamiętamy z takich filmów i seriali jak m.in. „Świat według Kiepskich”, „Tancerze”, „Mała Moskawa”, „Made in Poland”, „Pierwsza miłość”, „Wojna polsko-ruska”, „Przygody psa Cywila”, „Ślad”, „Na sygnale”, „Biuro kryminalne”, „Obcy musi fruwać”,  „Na kłopoty… Bednarski”, „Popielec”, „Galeria” i „Komisja morderstw”. Aktor odszedł od nas w wieku 72 lat w czwartek rano.     

      

Nie żyje aktor Stanisław Wolski

Portal tuwroclaw.com wspomina Stanisława Wolskiego również jako autora piosenek, ulicznych przedstawień i happeningów. Założył alternatywny teatr „Theatrum 70” i współtworzył kabaret „Gralak Marian”. 

Rozmawialiśmy jeszcze wczoraj wieczorem. Umawialiśmy się na dziś na telefon, na spotkanie wreszcie, może gdzieś w parku… Jak zwykle żartował, miał pomysły, plany. Dziś rano dowiedzieliśmy się, że już ich nie zrealizuje. Stasiu Wolski odszedł od nas dziś rano. Nie wiemy, co więcej można w tej chwili napisać. Brak słów, brak nam Go będzie! – informuje Teatr Kalambur na Facebooku.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze