18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Każdy zna jego role i taniec

Nie żyje słynny aktor i tancerz. Tańczył u Michaela Jacksona

Wojciech Kozicki
04.07.2022  08:08
Nie żyje aktor i tancerz Bruno Falcon. To on wykonywał słynny taniec w "Smooth Criminal" Michaela Jacksona
Nie żyje aktor i tancerz Bruno Falcon. To on wykonywał słynny taniec w "Smooth Criminal" Michaela Jacksona Fot: Value Stock Images/East News

Trwa czarna seria. Właśnie dotarła do nas informacja o śmierci kolejnego kultowego aktora. Tym razem potwierdzono, że nie żyje aktor i tancerz Bruno Falcon. Zasłynął m.in. rolą w serialu „Bill i Ted” oraz tańcem u Michaela Jacksona. Jaka była przyczyna śmierci artysty?

Zmarł amerykański aktor i tancerz Bruno Falcon, który największą popularność zdobył rolami w filmach tanecznych. Znany był pod pseudonimem Pop  N Taco. Występował nawet u boku samego Michaela Jacksona. Artysta odszedł od nas w wieku 58 lat. Zgon nastąpił 2 lipca  2022 roku.

Nie żyje aktor i tancerz Bruno Falcon. Tańczył u Michaela Jacksona

Śmierć Bruno Falcona potwierdzają portal Deadline oraz siostra artysty Diana Wolgamott. Podano, że śmierć nastąpiła z przyczyn naturalnych. Jego pamięć  w mediach społecznościowych uczciła m.in. piosenkarka Toni Basil, z którą współpracował.

Bruno Falcon pojawił się w teledyskach takich gwiazd jak m.in. Chaka Khan i Lionel Ritchie. W klipie do ”Smooth criminal” Michaela Jacksona wykonywał charakterystyczny ruch, znany jako "anti-gravity lean".

Bruno "Pop N Taco" Falcon urodził się 10 czerwca 1964 roku w Los Angeles. Zadebiutował w połowie lat 80. w teledyskach. Jego pierwszą rolą przed kamerą była postać Electro Rock 1 w filmie muzycznym "Breakdance" z 1984 roku. Brał też udział w kontynuacji "Breakdance 2: Elektryczne wariactwo". Pojawił się również w jednym odcinku serialu "Benson". Nie zabrakło go też w antologii "Moonwalker". Po raz ostatni zagrał w filmie z 1991 roku "Szalona wyprawa Billa i Teda". Pełnił rolę choreografa przy filmie animowanym "Calineczka" z 1994 roku – podaje Radio ZET.

Czytaj także