18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zostały po niej wspaniałe role

Zmarła aktorka Ewa Wawrzoń. Polskie kino i teatr w żałobie

Wojciech Kozicki
15.04.2021  09:54
Nie żyje aktorka Ewa Warzoń. Polskie kino i teatr w żałobie
Nie żyje aktorka Ewa Warzoń. Polskie kino i teatr w żałobie Fot: Andrzej Hulimka/REPORTER/East News

Nie żyje Ewa Wawrzoń. Słynna polska aktorka wystąpiła w takich filmach jak m.in. z filmów "Tato", "Ostatni strzał", "Dwa żebra Adama" oraz serialach "Plebania", "Na dobre i na złe", "07 zgłoś się" i "W labiryncie". Informację o śmierci artystki przekazał Związek Artystów Scen Polskich. Nie wiadomo jaka była przyczyna śmierci.

Smutna wiadomość! Nie żyje legendarna polska aktorka Ewa Warzoń, co potwierdził Związek Artystów Scen Polskich. Aktorka filmowa i teatralna urodziła się się 11 maja 1937 r. w Krakowie, a w 1958 roku ukończyła studia na PWST w Krakowie. W teatrze zadebiutowała w lipcu 1958 roku.

Zmarła aktorka Ewa Wawrzoń

W kolejnych latach uświetniła swoim talentem m.in. Teatr Powszechny w Warszawie, Teatr Narodowy, Teatr Polski w Szczecinie, warszawski teatr Dramatyczny, Teatr Ziemi Mazowieckiej w Warszawie, Teatr Ochoty w Warszawie, Teatr Studio w Warszawie.

Dotarła do nas smutna wiadomość o odejściu Ewy Wawrzoń, wspaniałej aktorki teatralnej i filmowej, Członkini ZASP. Artystka związana była m.in. z teatrami w Krakowie i Warszawie. Spoczywaj w pokoju – napisał Związek Artystów Scen Polskich na Facebooku.

Fani pamiętają jej role w filmach „Tato” Macieja Ślesickiego, „Ostatni strzał”, „Dwa żebra Adama”, „Echo”. Występowała też w serialach „Plebania” (Wnukowa), "Na dobre i na złe”, „07 zgłoś się”, „W labiryncie”, "13 posterunek", "Janosik".  Można ją było też usłyszeć w dubbingu, m.in. w "Lucky Luke'u” czy 'Złap mnie, jeśli potrafisz”.

Jest matką aktora Michała Bukowskiego. Była wdową po aktorze i reżyserze Januszu Bukowskim – przypomina RMF FM.

logo Tu się dzieje