18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Każdy zna jej głos

Gwiazda Disneya nie żyje. Odeszła wielka aktorka

Wojciech Kozicki
01.08.2022  11:15
Gwiazda Disneya nie żyje. Zmarla aktorka Pat Carroll
Gwiazda Disneya nie żyje. Zmarla aktorka Pat Carroll Fot: KAROLINA MISZTAL/REPORTER/East News

Kolejny dramat i smutna wiadomość. Niestety, dotarła do nas informacja, że nie żyje aktorka i gwiazda Disneya. Zmarła Pat Carroll, której głos pokolenia fanów kojarzą z filmu animowanego „Mała Syrenka”. Łącznie Carroll zagrała niemal w 100 produkcjach.

Nie żyje Pat Carroll. Legendarna gwiazda Disneya odeszła od nas w wieku 95 lat. Zmarła 30 lipca 2022 roku. Amerykańska aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna była znana najbardziej z dubbingowania złej Urszuli w słynnym filmie Disneya "Mała Syrenka". Realizowała się również jako świetna komiczka. Otrzymała honorowy doktorat Siena College w Albany w stanie Nowy Jork.

Nie żyje Pat Carroll. Odeszła gwiazda „Małej Syrenki” Disneya

Jak informuje portal Deadline, Pat Carroll zmarła w swoim domu w Cape Cod w Massachusetts. Leczyła się na zapalenie płuc.

Pat Carroll urodziła się 5 maja 1927 roku w Shreveport w Luizjanie jako Patricia Ann Carroll. W wieku pięciu lat przeprowadziła się z rodzicami do Los Angeles. Ukończyła Immaculate Heart High School i zaczęła studia na Catholic University of America. Zgłosiła się też do armii USA. Przed kamerą zadebiutowała w filmie "Hometown Girl" z 1948 roku. Występowała też gościnnie w teatrach telewizji oraz programach rozrywkowych. Pierwszym serialem z jej udziałem była antologia "Studio 57" z 1954 roku – podaje Radio ZET.

Kariera Pat Carroll to wielka historia kina i filmu, a zarazem świetne role oraz pasmo sukcesów. W 1954 roku otrzymała nagrodę Emmy w kategorii najlepsza aktorka drugoplanowa za występy w programie komediowym "Caesar's Hour". Ma na koncie role w takich produkcjach jak m.in. "Kopciuszek", "Sześcioro to już tłum", "Love, American Style", "Getting Together", „Mała Syrenka 2: powrót do morza”, "Second Chance", "Sierżant Anderson", "Legends of the Superheroes", "Statek miłości", "Trapper John, M.D.", "Butterflies in Heat", "Too Close for Comfort", "Miasteczko Evening Shade", "Projektantki", "Łowczyni piosenek", "Ostry dyżur", "Wolność słowa", "Nancy Drew i tajemnice Hollywood", czy "Druhny" oraz "BFFs" (ostatnia rola).

Pat Carroll zasłynęła jako gwiazda dubbingu. Jej głos możemy usłyszeć takich produkcjach jak "Galaxy High School", "Yogi - łowca skarbów", "Foofur", "Pound Puppies", "A Garfield Christmas Special", "Mój sąsiad Totoro", "Superman", "Szczeniak zwany Scooby Doo", "Garfield's Thanksgiving", "Chip i Dale: Brygada RR", "Goofy na wakacjach", "Cafe Myszka", "Żółwik Sammy: W 50 lat dookoła świata", czy "Zaplątani". Zyskała sławę dubbingując złą Urszulę w słynnym filmie Disneya "Mała Syrenka".

Wzięła też udział w licznych w słuchowiskach na podstawie filmu, serialu "The Wonderful World of Mickey Mouse", a także grach wideo z serii Kingdom Hearts. Była również aktywna na deskach teatrów.