18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Smutek w USA

Nie żyje słynna aktorka. "To wspaniałe życie"

Wojciech Kozicki
22.08.2022  13:15
Nie żyje aktorka Virginia Patton. "To wspaniałe życie"
Nie żyje aktorka Virginia Patton. "To wspaniałe życie" Fot: Albin Marciniak/East News

Fani kina i filmów w żałobie, właśnie dotarła do nas tragiczna wiadomość. Niestety, zmarła świetna aktorka Virginia Patton. Największą popularność przyniosła jej rola w filmie „To wspaniałe życie”. Jaka była przyczyna śmierci amerykańskiej gwiazdy kina?

Nie żyje słynna aktorka i bizneswoman Virginia Patton. Gwiazda odeszła od nas w wieku 97 lat w Albany w stanie Georgia. Jak informuje portal Deadline, zgon nastąpił 18 sierpnia 2022 roku. Przyczyna śmierci nie została ujawniona, ale prawdopodobnie zmarła z przyczyn naturalnych i sędziwego wieku.

Aktorka Virginia Patton nie żyje. Wspaniale życie jak w filmie?

Virginia Patton urodziła się 25 czerwca 1925 roku w Cleveland w stanie Ohio, skąd wraz z rodziną przeprowadziła się do Oregonu. Była spokrewniona ze słynnym generałem George'em S. Pattonem. W Los Angeles ukończyła University of Southern California i marzyła o karierze aktorskiej, biorąc udział w kolejnych castingach teatralnych.

Karierę aktorską rozwinęła po studiach, debiutując w filmie "Thank Your Lucky Stars" z 1943 roku. W tym czasie Patton podpisała kontrakt z Warner Bros. i wystąpiła w kilku kolejnych produkcjach wytwórni. W filmografii aktorki znalazły się takie tytuły, jak "Stara znajomość", "Janie", "Hollywood Canteen", "Nikt nie żyje wiecznie", czy "Podwójne życie". Największą rozpoznawalność przyniosła jej rola Ruth Dakin w dramacie "To wspaniałe życie" z Jamesem Stewartem i Donną Reed w rolach głównych – podaje Radio ZET.

Oczarowała kinomanów głównymi rolami żeńskimi w "The Burning Cross" i "Black Eagle". Jej ostatnia filmowa produkcja to komedia "The Lucky Stiff" z 1949 roku, po której zdecydowała się zrezygnować z kariery aktorskiej, by zająć się rodziną i rozpocząć studia na University of Michigan.

logo Tu się dzieje