18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Cześć jej pamięci

Nie żyje aktorka "Plebanii". Fani są zrozpaczeni

18.03.2021  13:31
Nie żyje Aleksandra Koncewicz-Rulewska
Nie żyje Aleksandra Koncewicz-Rulewska Fot: Shutterstock

Nie żyje Aleksandra Koncewicz-Rulewska, znana aktorka, która grała m.in. w serialu "Plebania". W filmach i serialach zagrała ponadto dziesiątki ról epizodycznych. Jej fani pogrążeni są w głębokim smutku.

Nie żyje 90-letnia Aleksandra Koncewicz-Rulewska, która zagrała m.in. w popularnym serialu TVP pt. "Plebania". Poza tym widzowie mogą kojarzyć ją z takich formatów, jak: "Matki, żony i kochanki" oraz "07 zgłoś się". Aktorka w swojej karierze filmowej miała epizod, kiedy odmówiła Romanowi Polańskiemu udziału w filmie, który potem nominowany był do Oskara. 

Nie żyje aktorka znana z serialu "Plebania"

Aleksandra Koncewicz-Rulewska prawdziwą miłością obdarzyła przede wszystkim teatr. Jeśli przyjęłaby propozycję Polańskiego, być może jej kariera nabrałaby zawrotnego tempa. Jednakże ostatecznie los chciał inaczej.

Scena była moją wielką miłością w pełni odwzajemnioną i dlatego nie miałam żadnych wątpliwości, czy w 1960 roku przyjąć kolejną wielką postać w teatrze, czy zadebiutować w filmie. Zwłaszcza że proponował mi rolę pewien debiutant. Tyle, że tym debiutantem był Roman Polański, a propozycją - jego nominowany potem do Oscara „Nóż w wodzie”. Polański poszukiwał aktorki wysportowanej, a ja wtedy dobrze pływałam i grałam w siatkówkę. Ale gdy miałam do wyboru: zagrać w filmie, czy Klarysę w „Fircyku w zalotach”, a potem tytułową Ondynę w sztuce Jeana Giraudoux, nie było wątpliwości, że wybiorę teatr

- wspomniała aktorka.

Ta rola ostatecznie przypadła w udziale Jolancie Umeckiej, którą w filmie Polańskiego dubbingowała Anna Ciepielewska. Aleksandra Koncewicz-Rulewska występowała potem w znanych filmach z Bogusławem Lindą. "Bogusław Linda w filmach „Tato” i „Miasto prywatne” chciał mnie zamordować, a przecież prywatnie jest takim cudownym, wrażliwym i sympatycznym człowiekiem" – wspominała.

Aktorka zmarła 12 marca w jednym z warszawskich szpitali. Jej pogrzeb odbędzie się 19 marca o godzinie 13:00 na cmentarzu w Wólce Węglowej - takie informacje podała rodzina zmarłej w jej nekrologu.