18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dziennikarka przegrała z chorobą

Nie żyje gwiazda TVP. Odeszła legenda

Wojciech Kozicki
08.03.2021  15:01
Nie żyje Bożena Walewska. Odeszła legenda TVP
Nie żyje Bożena Walewska. Odeszła legenda TVP Fot: Andrzej Hulimka/REPORTER

Bożena Walewska nie żyje. Słynna dziennikarka TVP i Polskiego Radia zmarła po długiej walce z chorobą. O jej śmierci poinformowało Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich.

Zmarła Bożena Walewska. Była dziennikarką, redaktorką i wydawczynią TVP i Polskiego Radia. Tworzyła wiele programów, w tym słynne „Ziarno”, za które otrzymała Nagrodę Prezesa Telewizji. Była również do 2017 roku członkinią rady programowej TVP. Od 1977 r. należała do Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Została również uhonorowana przez Papieża Jana Pawła II i otrzymała Odznaczenie Benemerenti jako dowód uznania dla osób zasłużonych w służbie Kościoła.

Nie żyje Bożena Walewska. Odeszła legenda TVP

Informację o śmierci Bożeny Walewskiej przekazało Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich oraz członkini Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Teresa Bochwic. Ujawniono, że zmarła 7 marca w niedzielę. Od wielu lat walczyła z chorobą nowotworową.

Walewska współtworzyła Studio "Solidarność", pracowała też w Redakcji Programów Katolickich. Przez ostatnie lata pomagała dziennikarzom w znalezieniu pracy w biurze pośrednictwa pracy DeSKa – przypomina Onet.pl.

To kolejna smutna wiadomość dotycząca pracowników TVP. Kilka dni temu w wypadku samochodowym zginął dziennikarz Piotr Świąc.

Czytaj także