18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Przykra informacja

Nie żyje gwiazda "Czterdziestolatka". Bliscy żegnają aktorkę

Bartłomiej Ciepielewski
20.01.2022  18:07
Antonina Girycz-Dziensiewicz nie żyje
Antonina Girycz-Dziensiewicz nie żyje Fot: M.i.c.c.a/Shutterstock

Nie żyje aktorka znana z wielu ról serialowych i filmowych. Antonina Girycz-Dzienisiewicz odeszła w wieku 82 lat. Informację o śmierci przekazała jej córka.

Antonina Girycz-Dziensiewicz nie żyje. Aktorka telewizyjna i teatralna zmarła 19 stycznia 2022 roku w wieku 82 lat. W czwartek informację o śmierci przekazała jej córka.

Nie była aktorką pierwszoplanową, ale jej charakterystyczne postaci drugoplanowe, epizody oraz kreacje dubbingowe na długo zostaną w pamięci widzów - wspomina rodzina.

Widzowie kojarzą aktorkę między innymi z serialu "Czterdziestolatek", gdzie grała ona przyjaciółkę Magdy Karwowskiej. Występowała również w produkcjach takich jak: "Rozmowy kontrolowane", "Bulionerzy", "Zmiennicy" czy "Polowanie na muchy".

Antonina Girycz-Dziensiewicz nie żyje

Aktorka była absolwentką wrocławskiego Studia Dramatycznego. W 1959 roku zadebiutowała w teatrze. Przez kolejne lata kariery częściej pojawiała się w telewizji, przyjmując zwykle drugoplanowe role.

Girycz-Dziensiewicz występowała też w słuchowiskach oraz dubbingowała wiele bajek dla dzieci. Można ją usłyszeć między innymi w "Herkulesie", "Mulan" czy "Krainie lodu".