18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Koniec legendy

Nie żyje gwiazda "M jak miłość". Wielka polska aktorka

Wojciech Kozicki
13.10.2022  19:39
Nie żyje gwiazda "M jak miłość". Zmarła Wanda Wieszczycka-Nowisz
Nie żyje gwiazda "M jak miłość". Zmarła Wanda Wieszczycka-Nowisz Fot: Albin Marciniak/East News

Teresa Lipowska, Anna Mucha, Katarzyna Cichopek, Marcin Mroczek, Rafał Mroczek, Krystian Wieczorek, Mikołaj Roznerski w żałobie. Zmarła gwiazda „M jak miłość” i wspaniała polska aktorka Wanda Wieszczycka-Nowisz.

Nie żyje aktorka z serialu „M jak Miłość” Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie przekazał, że w wieku 79 lat zmarła jedna z aktorek telenoweli, Wanda Wieszczycka-Nowisz. Prywatnie była żoną Pawła Nowisza, który również grał w telenoweli TVP jako Marian Kalisiak. Zmarł w 2021 roku.

Nie żyje Wanda Wieszczycka-Nowisz. Jej kariera to nie tylko "M jak Miłość"

Wanda Wieszczycka-Nowisz to nie tylko „M jak miłość”. Zasłynęła przede wszystkim genialnymi rolami w teatrze w takich sztukach jak „Balladyna”, „Wyzwolenie” i „Otello”. Mogliśmy podziwiać ją również w produkcji „Ostatni Dzwonek” i „150 na godzinę”.

Przyczyna śmierci aktorki nie została podana do wiadomości publicznej.

Z wielkim smutkiem informujemy o śmierci Śp. Wandy Wieszczyckiej-Nowisz, aktorki naszego Teatru w latach 1970-77. Na scenie Teatru im. Juliusza Osterwy stworzyła szereg niezapomnianych kreacji, które na trwałe zapisały się w jego historii" - czytamy na Facebooku teatru im. Juliusza Osterwy.

Czytaj także