18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Przykra wiadomość

Nie żyje gwiazdor Depeche Mode. Odszedł w wieku 60 lat

27.05.2022  09:09
Nie żyje gitarzysta Depeche Mode
Nie żyje gitarzysta Depeche Mode Fot: Nicvandum/Shutterstock

Grupa Depeche Mode przekazała smutną informację o śmierci Andy'ego "Flecha" Fletchera. Brytyjski muzyk grał na gitarze basowej oraz instrumentach klawiszowych. Miał 60 lat.

Andy Fletcher nie żyje. Informację o jego śmierci przekazała grupa Depeche Mode.

Jesteśmy wstrząśnięci i przepełnieni smutkiem z powodu przedwczesnej śmieci naszego drogiego przyjaciela, członka rodziny, kolegi z zespołu Andy'ego 'Fletcha' Fletchera. Fletch' miał prawdziwe złote serce i był zawsze, gdy potrzebowałeś wsparcia, żywej rozmowy, śmiechu lub zimnego kufla - napisano w oświadczeniu.

Bliscy poprosili fanów o uszanowanie prywatności rodziny zmarłego oraz członków grupy, do której należał. Przyczyny śmierci muzyka nie są jeszcze znane.

Andy Fletcher - kim był?

"Fletch" rozpoczął karierę muzyczną pod koniec lat 70., kiedy to wraz z Vincem Clarke'iem i Martinem Gore'em założyli grupę Composition Of Sound. Po dołączeniu do "COS" wokalisty Dave'a Gahana muzycy podjęli decyzję o zmianie nazwy zespołu na Depeche Mode.

W Polsce grupa cieszy się ogromną popularnością od początków jej istnienia. Po raz pierwszy w naszym kraju koncertowali w 1985 roku. Przez 40 lat kariery muzycy wracali do Polski wielokrotnie. Do najpopularniejszych albumów "depeszów" można zaliczyć: "Delta Machine", "Sounds Of the Universe" oraz "Playing The Angel".

logo Tu się dzieje