18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Straszny cios dla obsady

Nie żyje gwiazdor "Świata według Kiepskich"

07.12.2021  08:31
Nie żyje Maciej Zabielski
Nie żyje Maciej Zabielski Fot: Gita Kulinitch/Shutterstock

Nie żyje aktor, który swego czasu bawił nas do łez w serialu komediowym "Świat według Kiepskich". Obsada hitu Polsatu po raz kolejny musi mierzyć się ze straszliwą i wstrząsającą żałobą.

Nie żyje Maciej Zabielski, artysta, który wyróżniał się na tle kolegów po fachu nie tylko talentem, ale również swoją fizjonomią. Aktor miał 120 cm wzrostu i przez wielu nazywany był "niskorosłym gigantem". Swego czasu występował m.in. w "Świecie według Kiepskich". W chwili śmierci miał zaledwie 64 lata.

O odejściu Macieja Zabielskiego poinformował Teatr Nowy w Poznaniu. "Dotarła dziś do nas smutna wiadomość: zmarł Maciej Zabielski. (...) Najbliższym zmarłego przekazujemy wyrazy współczucia" - napisano na Facebooku. Przyczyna jego śmierci jest jednak nieznana.

Nie żyje gwiazdor "Świata według Kiepskich"

Nie da się ukryć, że "Świat według Kiepskich" to jeden z najbardziej znanych seriali komediowych w Polsce. Istnieją pogłoski o jego zniknięciu z anteny, które tylko urosły w siłę po niespodziewanej śmierci Dariusza Gnatowskiego, który wcielał się w jedną z głównych postaci — Arnolda Boczka oraz po odejściu do wieczności Ryszarda Kotysa — serialowego Paździocha.

Wszystko zaczęło się, kiedy niespodziewanie odszedł Dariusz Gnatowski, który przez lata wcielał się w postać kultowego Boczka z Kiepskich. Jego strata sprawia, że produkcja już nigdy nie będzie taka sama. Kiedy zmarł również Ryszard Kotys, wielu fanów poczuło, że nie ma sensu oglądać Świata według Kiepskich dalej. Niestety, czarna seria trwa i teraz dowiadujemy się o śmieci właśnie Macieja Zabielskiego.

Maciej Zabielski urodził się 30 listopada 1957 roku w Poznaniu, w 1997 roku zdał aktorski egzamin eksternistyczny. Od blisko czterech dekad związany był z Teatrem Nowym w Poznaniu, pojawiał się też na deskach teatrów w Legnicy, Łodzi, Krakowie, Gdyni i Wrocławiu, a w latach 1997-2000 należał do zespołu artystycznego poznańskiego Teatru Polskiego. 

Poza tym miał za sobą szumną karierę telewizyjną. Maciej Zabielski grał również w filmach: "Złoto dezerterów", "Chaos" czy "Hiszpanka". Występował również w serialach telewizyjnych. Widzowie Polsatu mogą go pamiętać z serialu "Świat według Kiepskich" - wcielał się tam w różne postacie i wystąpił w wielu odcinkach. Z całą pewnością wszystkim jego kolegom po fachu będzie go bardzo brakować.