18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Przykra informacja

Nie żyje gwiazdor legendarnej grupy rockowej. Miał 80 lat

07.07.2022  10:24
Manny Charlton miał 80 lat
Manny Charlton miał 80 lat Fot: NetPix/Shutterstock

Odszedł gitarzysta i założyciel szkockiego zespołu rockowego Nazareth. Manny Charlton zmarł w wieku 80 lat. Można go usłyszeć w hitach takich jak "Love Hurts" czy "Hair of the Dog".

Nie żyje Manny Chartlon. Informację o śmierci gitarzysty przekazał jego wnuk. Jamie w kilku słowach pożegnał swojego dziadka na Facebooku.

Przyczyna śmierci 80-latka nie została jeszcze ujawniona. Nie wiadomo również czy muzyk zmagał się wcześniej z problemami zdrowotnymi.

Kim był Manny Charlton?

Manny Charlton założył grupę Nazareth w 1968 roku wraz z perkusistą Darrellem Sweetem, basistą Petem Agnewem i wokalistą Dannym McCaffertym. Największą popularność muzycy zdobyli w latach 70. ubiegłego wieku, dzięki albumowi "Hair of The Dog".

Płyta zawierała między innymi największy przebój grupy, czyli "Love Hurts". Znany na całym świecie utwór był coverem kawałka wykonanego przez zespół Everly Brothers (1960 r.).

"Love Hurts" błyskawicznie wdrapało się na listy przebojów USA, Kanady, Norwegii, RPA czy Belgii i zostało tam na wiele miesięcy, a nawet lat. Charlton pracował też z wytwórnią Geffen Records, zajmującą się produkcją młodych grup rockowych.

Czytaj także