18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Smutek i żal

Nie żyje kultowy muzyk. Polacy są zrozpaczeni

02.07.2021  12:59
Nie żyje Leszek Faliński
Nie żyje Leszek Faliński Fot: hafizi/Shutterstock

Nie żyje Leszek Faliński. Perkusista pierwszego składu zespołu Dżem odszedł w wieku 63 lat, pozostawiając po sobie wielu zrozpaczonych fanów. Słowa więzną w gardle, kiedy trzeba przekazać tak przykrą wiadomość.

Leszek Faliński zmarł w wieku 63 lat po tym, jak przez dłuższy czas zmagał się z problemami zdrowotnymi. Muzyk był perkusistą pierwszego składu kultowego zespołu Dżem. Najwierniejsi fani zawsze o nim pamiętali.

Nie żyje Leszek Faliński

Leszek Faliński komponował razem z Ryśkiem Riedlem pierwsze, oryginalne piosenki zespołu. Perkusista odszedł w nocy z 30 czerwca na 1 lipca. Informację o jego śmierci potwierdziła kuzynka w rozmowie z "Nowym Info". Niestety, choroby płuc, z którymi walczył, okazały się śmiertelne.

Leszek Faliński największą popularność zdobył zwłaszcza w czasach świetności Dżemu. Do składu zespołu dołączył w 1975 roku - w pierwszych latach swojej działalności odegrał szczególnie ważną rolę dla całej grupy. 

"Spośród tych, którzy doszli na przestrzeni lat, najważniejszy okazał się Leszek Faliński. To on wraz z Riedlem stanowił wówczas siłę napędową zespołu. To oni komponowali pierwsze oryginalne utwory zespołu (można powiedzieć, iż własny program wykluł się w lecie 1979 w mazurskich Wilkasach). To oni nalegali, by Dżem wziął udział w festiwalu w Jarocinie. I postawili na swoim" – brzmi fragment zamieszczony na oficjalnej stronie zespołu.

Leszek Faliński opuścił Dżem w 1980 roku i założył wraz z bratem grupę Daktyl. W kolejnych latach perkusista zupełnie porzucił muzykę i skupił się na pracy zawodowej. W 2000 roku powrócił z albumem „Musisz wiedzieć”, który wydał jako Leszek Faliński Band. Współczujemy tej straty przede wszystkim najbliższym muzyka.

Czytaj także
Przeczytaj więcej