18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Przykra informacja

Nie żyje legenda sportu. Walczył z zapaleniem mięśnia sercowego

31.05.2022  09:15
"Manolo" miał 52 lata
"Manolo" miał 52 lata Fot: NetPix/Shutterstock

Odszedł legendarny zawodnik brazylijskiego jiu-jitsu w Polsce. Mariusz Linke był pierwszym Polakiem, któremu udało się zdobyć czarny pas w BJJ. Wielokrotnie zwyciężał w mistrzostwach świata, europy czy Pucharze Świata. Niestety, nie udało mu się wygrać najważniejszego starcia... walki z chorobą.

Mariusz "Manolo" Linke nie żyje. Sportowiec od dłuższego czasu zmagał się z problemami zdrowotnymi. Walkę z chorobą relacjonował na Instagramie. Ostatni jego wpis pojawił się kilka godzin przed śmiercią. Miał 52 lata.

Dziś odszedł wielki człowiek Mariusz ,,Manolo'' Linke. Mistrz, z którym zaczęliśmy przygodę z Jiu-jitsu. Wielki pasjonata sztuk walki, pierwszy czarny pas brazylijskiego Jiu- jitsu w Polsce. Wielka strata dla świata sportów chwytanych. Człowiek, który może pochwalić się wieloma wychowankami oraz filiami klubów w całej Polsce. Encyklopedia wiedzy i doświadczenia - napisał na Facebooku klub Bebson Bielawa.

"Manolo" był pierwszym Polakiem z czarnym pasem brazylijskiego jiu-jitsu. Przyczyną śmierci było zapalenie mięśnia sercowego.

Mariusz Linke nie żyje

Mariusz Linke cieszył się wielkim uznaniem nie tylko w naszym kraju, ale także za granicą. Wielokrotnie zwyciężał w Pucharze Świata, a także na mistrzostwach Europy i mistrzostwach świata. W 1999 roku założył klub Berseker's Team Poland, którym zarządzał wspólnie z bratem.

"Manolo" spróbował także sił w formule MMA. Miał na swoim koncie dziesięć zwycięstw oraz pięć porażek.

logo Tu się dzieje