18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Odchodzą najlepsi

Nie żyje legendarna aktorka. Była laureatką 6 Złotych Globów

12.10.2022  08:45
Nie żyje Angela Lansbury
Nie żyje Angela Lansbury Fot: Martyn Jandula/Shutterstock

Nie żyje brytyjska aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna Angela Lansbury. Była najbardziej znana z serialu „Napisała: Morderstwo”. Miała 96 lat.

Angela Lansbury debiutowała już w 1944 roku w filmie George’a Cykora „Gasnący płomień”. Już za tę rolę otrzymała nominację do Oscara w kategorii aktorki drugiego planu. Kolejną nominację miała już rok później za rolę w „Portrecie Doriana Graya”. Trzecią nominację otrzymała 18 lat później za film „Przeżyliśmy wojnę”. Od 1957 roku grała również na Broadwayu – za pracę w teatrze otrzymała aż 5 nagród Tony, teatralnego odpowiednika Oscara.

Napisała: Morderstwo

Największą sławę zdobyła jednak dzięki roli w serialu „Napisała: Morderstwo”. Wcieliła się tam w rolę pisarki Jessiki Fletcher. Za tę rolę została wyróżniona 4 Złotymi Globami i miała tych nagród łącznie 6 (jeszcze za „Przeżyliśmy wojnę” oraz „Portret Doriana Graya).

Angela Lansbury zmarła w swoim domu w Los Angeles we wtorek (11.10) w wieku 96 lat, pięć dni przed urodzinami. Informację o śmierci podała jej rodzina.

Czytaj także