18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Świat sportu pogrążony w żałobie

Nie żyje legendarny piłkarz. Był jednym z najlepszych w historii

10.10.2022  11:21
Nie żyje legenda piłki nożnej
Nie żyje legenda piłki nożnej Fot: Joanna Dorota/Shutterstock

Nie żyje wybitny piłkarz i legenda ukraińskiego klubu FC Szachtar Donieck, Jurij Dehteriow. O śmierci 74-letniego bramkarza poinformował Szachtar w informacji prasowej.

Legendarny bramkarz Szachtara Donieck, Jurij Dehteriow, zmarł dnia 9 października w Doniecku po długiej chorobie. Grał w Szachtarze przez 17 lat (321 występów) i rozegrał 17 meczów dla reprezentacji ZSRR. Z Dehteriowem w składzie Szachtar dwukrotnie zdobywał srebrny medal mistrzostw Związku Radzieckiego, a w 1977 roku zmarły piłkarz został ogłoszony najlepszym bramkarzem w kraju. Po zakończeniu kariery piłkarskiej został trenerem bramkarzy w tym samym klubie.

Zasłużony dla Ukrainy

Jurij Dehteriow był narodowości ukraińskiej i grał w nieformalnej reprezentacji Ukrainy podczas Spartakiady Narodów ZSRR. Był też pierwszym bramkarzem-kapitanem Szachtara Donieck i powszechnie uważany jest za jednego z najlepszych bramkarzy w historii klubu i kraju, a także za jedną z największych legend ukraińskiego sportu.

Czytaj także