18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Żałoba

Nie żyje legendarny polski aktor. Fani pogrążeni w żałobie

12.05.2021  12:38
Ferdynand Matysiak nie żyje
Ferdynand Matysiak nie żyje Fot: Shutterstock

Nie żyje Ferdynand Matysiak legendarny aktor znany z takich produkcji jak Kogel-Mogel. Artysta odszedł w wieku 90 lat, pozostawiając w żałobie swoją rodzinę oraz fanów.

Ferdynand Matysiak zmarł w wieku 90 lat. Widzowie znają go przede wszystkim z kultowej komedii pt. Kogel-Mogel, w której wcielał się w rolę ojca głównego bohatera, Pawła Zawady. Wybitny aktor filmowy i teatralny miał za sobą naprawdę wielką karierę.

Nic dziwnego, że informacja o jego śmierci głęboko zasmuciła jego fanów. Przez całą swoją pracę zawodową aktor pojawiał się w takich produkcjach, jak: "Fala zbrodni", "Świat według Kiepskich", "Na kłopoty... Bednarski" czy "Daleko od szosy".

Ferdynand Matysiak nie żyje

Poza tym w "Samych Swoich" wcielił się w rolę kierowcy radzieckiego czołgu, który wjechał na podwórko Pawlaka. Aktor jest więc w wielu kręgach symbolem dawnych, niesamowicie śmiesznych komedii. Ferdynand Matysiak był znany z tego, że do swojej pracy zawsze przygotowywał się w pełni profesjonalnie. 

Starałem się uczyć tekstu. Codziennie czytałem całą rolę. Po kilku dniach znałem ją na pamięć i irytowałem się, kiedy moi partnerzy zapominali, co powiedzieć

- wyznał w jednym z wywiadów.

Aktor studiował w krakowskiej PWST, a później był artystą Teatru Wybrzeże. Jak sam wspominał: "Mój prawdziwy debiut był w Gdańsku. Zagrałem największą rolę, kiedy urodziła nam się córka" - opowiadał.

Serdecznie współczujemy tej wielkiej straty najbliższym aktora oraz jego wielbicielom. Nie wiadomo, co dokładnie było przyczyną zgonu Ferdynanda Matysiaka - być może rodzina zdecyduje się jeszcze na rozmowy z mediami.

Czytaj także