18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Odeszła legenda muzyki

Nie żyje muzyk Los Lobos. "La bamba" wyciska dziś łzy

07.04.2022  12:56
Nie żyje Francisco Gonzalez z zespołu Los Lobos. LA Bamba jeszcze nigdy nie brzmiała tak smutno jak dziś
Nie żyje Francisco Gonzalez z zespołu Los Lobos. LA Bamba jeszcze nigdy nie brzmiała tak smutno jak dziś Fot: Shutterstock/Joanna Dorota

Świat muzyki w żałobie, odeszła legendarna postać, której przeboje znał każdy na Ziemi. Niestety, potwierdzono, że nie żyje Francisco Gonzalez z zespołu Los Lobos, którego był współzałożycielem. Dziś nucimy takie hity jak „La bamba” (cover, oryginalnie Ritchie Valens), „Come on, Let's Go” i „Cancion del Mariachi”, ale nie uśmiechamy się jak zwykle przy tych dźwiękach. 

Ledwo zespół Los Lobos dostał nagrodę Grammy za najlepszy album americana, a jego fani usłyszeli tragiczną wiadomość. Nie żyje Francisco Gonzalez. Przegrał walkę z rakiem. Portal "LAist", muzyk zmarł kilka dni temu z powodu komplikacji wywołanych chorobą nowotworową.

Nie żyje Francisco Gonzalez. Los Lobos we łzach

Francisco Gonzalez w 1973 roku wraz z Cesarem Rosasem i Conradem Lozano założyli zespół Los Lobos. Muzyk po kilku latach zdecydował się na opuszczenie szeregów grupy, by skupić się na karierze solowej. Radio ZET przypomina, że Gonzalez był m.in. dyrektorem muzycznym El Teatro Campesino. Grał na gitarze, mandolinie, basie i harfie.

Jesteśmy głęboko zasmuceni śmiercią naszego brata i członka założyciela.  Z wdzięcznością, szacunkiem i miłością dziękujemy Francisco za inspirację i zaszczepienie w nas swojej wielkiej dumy z kultury i muzyki naszego dziedzictwa. Spoczywaj w pokoju, bracie  - przekazali członkowie zespołu Los Lobos.

The Gift - Francisco Gonzalez

Los Lobos - La bamba

Czytaj także