18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Amerykański rap w żałobie

Nie żyje legenda rapu. Zgasła wielka gwiazda

Wojciech Kozicki
30.06.2021  18:14
Nie żyje słynny amerykański raper Gift of Gab. Dlaczego zmarł tak młodo?
Nie żyje słynny amerykański raper Gift of Gab. Dlaczego zmarł tak młodo? Fot: Andrzej Hulimka/REPORTER/East News

Nie żyje słynny amerykański raper Gift of Gab. Gwiazda beatu i nawijki oraz członek duetu Blackalicious zmarł w wieku 50 lat. Jaka była przyczyna śmierci rapera?

Nie żyje popularny amerykański raper Gift of Gab, czyli Jerome Parker. Gwiazdor z duetu Blackalicious odszedł od nas 18 czerwca.  O śmierci artysty poinformował w mediach społecznościowych kolektyw hip-hopowy Quannum, z którym artysta od wielu lat współpracował.

Zmarł amerykański raper Gift of Gab. Zostawił po sobie sporo twórczości

Jaka była przyczyna śmierci rapera? Gift of Gab od wielu lat zmagał się z poważnymi problemami zdrowotnymi, a w 2020 roku przeszedł przeszczep nerki. Służby potwierdziły, że zgon nastąpił z przyczyn naturalnych

Z ogromnym bólem serca i wielkim smutkiem informujemy o śmierci naszego drogiego brata, Timothy'ego J. Parkera „Gift of Gab”. Odszedł w spokoju z tej ziemi, aby być z naszymi przodkami – poinformowali członkowie Quannum.

Gift of Gab największą popularność zdobył w duecie Quannum, który założył w latach dziewięćdziesiątych z DJ-em i producentem, Chiefem Xcelem. Wydali łącznie cztery albumy. Pozostawił po sobie ponad 100 utworów przygotowanych z myślą o przyszłych płytach Blackalicious.

W trakcie swojej kariery Gift of Gab wydał także trzy płyty solowe – ostatni album „The Next Logical Progression” ukazał się w 2012 roku – przypomina Radio ZET.

Nie żyje raper Gift of Gab. Odeszła legenda amerykańskiej muzyki
Nie żyje raper Gift of Gab. Odeszła legenda amerykańskiej muzyki Fot: Instagram

Gift of Gab (feat. R.A. The Rugged Man and A-F-R-O) - Freedom Form Flowing (Official Music Video)

The Gift of Gab "The Gentrification Song" Official Music Video

Czytaj także
Przeczytaj więcej