18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Żegnaj..

Nie żyje uwielbiany, polski gitarzysta. Walczył z ciężką chorobą

19.05.2022  12:21
Dominik Jokiel miał 43 lata
Dominik Jokiel miał 43 lata Fot: GolfStandard/Shutterstock

Członkowie zespołu Aion poinformowali o śmierci heavymetalowego gitarzysty Dominika Jokiela. Muzyk odszedł po ciężkiej walce z chorobą. Miał zaledwie 43 lata.

Nie żyje Dominik Jokiel. Gitarzysta zespołów Aion i Turbo odszedł w wieku 43 lat. Informację o śmierci przekazali jego koledzy z Aion-u.

Mamy dla Was smutną wiadomość. 18.05.2022 około godziny 22:30 po ciężkiej chorobie w poznańskim szpitalu zmarł nasz gitarzysta Dominik Jokiel. Dziękujemy Tobie za wszystkie wspólne chwile spędzone podczas koncertów i sesji nagraniowych. Mamy nadzieję, że grasz teraz w lepszym świecie w doskonałym towarzystwie. Żegnaj  - napisali koledzy z zespołu.

Jokiel odszedł niecałe dwa tygodnie przed 44. urodzinami. Jak poinformowano, przegrał walkę z ciężką chorobą.

Dominik Jokiel - kariera

Dominik Jokiel muzyczną karierę rozpoczął w latach 90. XX wieku. Na początku grał w zespole Aion (1996-2004), z którym udało mu się wywalczyć nominację do Fryderyka. Następnie dołączył do poznańskiego Turbo, gdzie po kilku latach także wywalczył nominację do Fryderyka. Gitarzysta odszedł z zespołu w 2014 roku.

Podczas swojej kariery Jokiel nagrał łącznie osiem płyt. Do najpopularniejszych zaliczają się m.in. "Noia", "One of 5" oraz "Strażnik Światłą".

Czytaj także