18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Bardzo smutna wiadomość

Nie żyje uwielbiany youtuber. 23-latek przegrał walkę z rakiem

Bartłomiej Ciepielewski
01.07.2022  19:48
Technoblade oszedł w wieku 23 lat
Technoblade oszedł w wieku 23 lat Fot: Technoblade/YouTube

Odszedł amerykański youtuber Technoblade znany z nagrywania filmów poświęconych grze komputerowej Minecraft. 23-latek przegrał walkę z nowotworem. Przed śmiercią przygotował dla widzów specjalną wiadomość, którą odczytał jego ojciec w najnowszym wideo.

Aleks, nagrywający na YouTube pod pseudonimem Technoblde cieszył się ogromną popularnością. Kanał 23-latka śledziło ponad 11 milionów użytkowników. Jego filmy poświęcone były przygodom w grze Minecraft, polegającej na tworzeniu konstrukcji z kolorowych sześcianów, a także eksploracji świata. Widzowie pokochali go za szczerość i ogromne poczucie humoru, z którym się nie rozstawał do ostatnich chwil.

Technoblade nie żyje

23-latek osiem godzin przed śmiercią napisał list pożegnalny, który odczytał jego ojciec. Moment ten został nagrany, a następnie opublikowany po śmierci Aleksa.

Witam wszystkich, tutaj Technoblade. Jeśli to oglądacie, to już nie żyję (...). Dziękuję wszystkim za wsparcie. Gdybym miał kolejne sto żyć, za każdym razem wybrałbym bycie Technobladem. Były to najszczęśliwsze lata w moim życiu - napisał młody youtuber.

Aleks o swojej chorobie poinformował w 2021 roku. Początkowo myślał, że ból ramienia spowodowany jest z powodu wielogodzinnego korzystania z komputera. Wkrótce okazało się, że za dolegliwości odpowiada nowotwór. Youtuber przeszedł operację i sesje radioterapii i chemioterapii. Niestety, leczenie nie przyniosło oczekiwanego skutku.

Gdybym miał dla siebie kolejne 100 żyć, za każdym razem wybierałbym wcielenie Technoblade'a. To były najszczęśliwsze lata mojego życia. Mam nadzieję, że podobała wam się moja twórczość i że rozbawiłem niektórych z was. Życzę wam, żebyście żyli długo i szczęśliwie. Technoblade, bez odbioru - słyszymy w ostatnim nagraniu.

Aleks zarabiał również dzięki prowadzeniu sklepu internetowego z gadżetami. Po jego śmierci dochody ze sprzedaży mają trafić do fundacji prowadzącej badania nad walką z nowotworami.