18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Tkaczyk krzyczał o ważnych sprawach

Nie żyje wokalista The Analogs. "Byliśmy jak bracia"

Wojciech Kozicki
01.08.2022  13:38
Nie żyje były wokalista The Analogs. Zmarł Dariusz Tkaczyk
Nie żyje były wokalista The Analogs. Zmarł Dariusz Tkaczyk Fot: Value Stock Images/East News

Polska muzyka rockowa w żałobie. Właśnie potwierdzono wiadomość, że nie żyje słynny polski wokalista Dariusz Tkaczyk z zespołu The Analogs. Niestety, przegrał długą walkę z chorobą.

Polski punk rock jest dzisiaj mokry od łez. Zmarł wokalista Dariusz Tkaczyk z zespołu The Analogs, znany także jako Smalec. Jak podaje Radio ZET, słynny polski muzyk od dawna zmagał się z chorobą, co potwierdzają w mediach społecznościowych jego przyjaciele. Oficjalna przyczyna zgonu nie została jednak ujawniona. Odszedł w sobotę 30 lipca. Historia polskiej muzyki rockowej na moment się zatrzymała.

Nie żyje Dariusz Tkaczyk. Zespół The Analogs wydał oświadczenie

Dariusz Tkaczyk z zespołem The Analogs nagrał trzy albumy studyjne w latach 1999-2003. Grupa rozstała się z Tkaczykiem dawno temu ze względu na „skrajnie różne postrzeganie świata”, więc śmierć wokalisty nie będzie miała wpływu na jej działalność koncertową i wydawniczą.

Tkaczyk po odejściu z The Analogs był członkiem m.in. zespołu The Blakauts.

Wczoraj otrzymaliśmy wiadomość o śmierci naszego byłego wokalisty Dariusza Tkaczyka, który śpiewał z nami na płytach #hlaskoverrock, #blaskszminki oraz #trucizna.Od wielu lat nie mieliśmy ze sobą żadnego kontaktu bo nasze postrzeganie świata było skrajnie różne, co nie zmienia faktu, że ze względu na czasy kiedy byliśmy jak bracia jest nam bardzo przykro...- napisał zespół The Analogs na Facebooku.

Z ciężkim sercem i ogromnym żalem informuję, że wczoraj zmarł po długiej chorobie, nasz przyjaciel Dariusz Tkaczyk - Smalec. Spoczywaj w pokoju drogi przyjacielu, zawsze będziesz w naszych sercach – poinformował zespół Glan.

THE ANALOGS - Nie Namawiaj Nas. Próba Klub 38. POŚP Kraków 2002