18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Smutna wiadomość

Nie żyje założyciel legendarnego zespołu. Miał 70 lat

24.06.2022  10:09
Włoski gitarzysta rockowy miał 70 lat
Włoski gitarzysta rockowy miał 70 lat Fot: Nicvandum/Shutterstock

Nie żyje znany gitarzysta i współzałożyciel zespołu rockowego Goblin. Massimo Mortante tworzył muzykę do wielu znanych horrorów. Odszedł w wieku 70 lat.

Nie żyje Massimo Morante. Włoski gitarzysta, kompozytor i współzałożyciel zespołu Goblin miał 70 lat. Informację o śmierci przekazali jego koledzy z zespołu.

Z wielkim smutkiem i niedowierzaniem ogłaszamy, że dziś odszedł od nas Massimo Morante, założyciel i niezastąpiony gitarzysta zespołu Goblin - napisali w mediach społecznościowych.

Przyczyny śmierci artysty nie zostały jeszcze ujawnione. Muzyk nie informował wcześniej o kłopotach zdrowotnych.

Massimo Morante - kim był?

Massimo Morante rozpoczął swoją karierę od nagrania krótkiego utworu Oliver w 1972 roku. W tym samym czasie wraz ze swoim przyjacielem Claudio Simonettim założyli zespół rockowy Goblin. Po podpisaniu kontraktu z wytwórnią muzyczną Cinevox zadecydowali o zmianę nazwy grupy na Cherry Five.

W 1975 roku zespół wydał debiutancki album, który przykuł uwagę producentów filmowych. Od tamtego czasu muzycy zaczęli tworzyć ścieżki dźwiękowe do filmów grozy takich jak m.in. "Świt żywych trupów" czy "Tenebre".