18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Smutna wiadomość

Nie żyje założyciel legendarnego zespołu. Miał 70 lat

24.06.2022  10:09
Włoski gitarzysta rockowy miał 70 lat
Włoski gitarzysta rockowy miał 70 lat Fot: Nicvandum/Shutterstock

Nie żyje znany gitarzysta i współzałożyciel zespołu rockowego Goblin. Massimo Mortante tworzył muzykę do wielu znanych horrorów. Odszedł w wieku 70 lat.

Nie żyje Massimo Morante. Włoski gitarzysta, kompozytor i współzałożyciel zespołu Goblin miał 70 lat. Informację o śmierci przekazali jego koledzy z zespołu.

Z wielkim smutkiem i niedowierzaniem ogłaszamy, że dziś odszedł od nas Massimo Morante, założyciel i niezastąpiony gitarzysta zespołu Goblin - napisali w mediach społecznościowych.

Przyczyny śmierci artysty nie zostały jeszcze ujawnione. Muzyk nie informował wcześniej o kłopotach zdrowotnych.

Massimo Morante - kim był?

Massimo Morante rozpoczął swoją karierę od nagrania krótkiego utworu Oliver w 1972 roku. W tym samym czasie wraz ze swoim przyjacielem Claudio Simonettim założyli zespół rockowy Goblin. Po podpisaniu kontraktu z wytwórnią muzyczną Cinevox zadecydowali o zmianę nazwy grupy na Cherry Five.

W 1975 roku zespół wydał debiutancki album, który przykuł uwagę producentów filmowych. Od tamtego czasu muzycy zaczęli tworzyć ścieżki dźwiękowe do filmów grozy takich jak m.in. "Świt żywych trupów" czy "Tenebre".

Czytaj także