18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Smutne i wstrząsające

Nieuleczalnie chora ikona TVP. Mąż podjął decyzję

10.12.2021  21:46
Gwiazda TVP w ciężkim stanie
Gwiazda TVP w ciężkim stanie Fot: Mateusz Jagielski/East News

Gwiazda TVP, Bogumiła Wander, która kiedyś swoim blaskiem rozświetlała programy telewizyjne i wlewała radość w serca widzów -  jest ciężko chora. Jej mąż podjął zdumiewającą decyzję.

Była prezenterka TVP, która swego czasu pełniła rolę symbolu Telewizji Polskiej - aktualnie cierpi z powodu choroby Alzheimera. Bogumiła Wander bardzo się zmieniła i jej rodzina ma świadomość, że ta dolegliwość jest nieuleczalna i niezwykle obciążająca dla osoby chorej.

Bogumiła Wander jest ciężko chora

78-letnia spikerka od paru lat przebywa pod opieką podwarszawskiego ośrodka. Przez pandemię koronawirusa najbliżsi bardzo długo nie mogli jej odwiedzić. W końcu jej mężowi, Krzysztofowi Baranowskiemu udało się dotrzeć do ukochanej. Niestety, jej stan wciąż się pogarsza. Kobieta jest w takim wieku, że gdyby nie dopadła jej ciężka choroba - miałaby jeszcze szansę na wiele lat przeżytych w spokoju i radości, w otoczeniu ukochanych osób.

Aktualnie stan dawnej prezenterki nie pozwala już na swobodną komunikację. Mąż, z którym połączyło ją gorące uczucie i za którego wyszła w 2005 roku - jest tym faktem zdruzgotany. Może jedynie żyć wspomnieniami o dawnych, pięknych czasach.

"Właśnie widziałem się z żoną. Nagle przed świętami kierownictwo ośrodka poluzowało obostrzenia i mogłem się z nią zobaczyć. Muszę stwierdzić, że jest w bardzo dobrej formie fizycznej, co od razu podkreślam. Natomiast umysłowo... To już inny świat, nad czym boleję, ale nie mam wpływu" - powiedział w rozmowie z Plejadą Krzysztof Baranowski. 

Mężczyzna zdradzał również w rozmowie z tygodnikiem "Dobry Tydzień", że ukochana już go nie poznaje. Mimo to, stara się spędzić z Bogumiłą Wander każdą wolną chwilę, by czuła, że wciąż jest kochana. Teraz zaś zdecydował się na wyjątkowy gest względem małżonki.

Mąż Bogumiły Wander postanowił więc, że po nowym roku wypłynie w rejs. Zadedykuje go walczącej z chorobą gwieździe TVP, która prywatnie jest wielką fanką żeglarstwa. Znajomi dziennikarza nie ukrywają, że ten rejs jest świetnym pomysłem.

Pozwoli Krzysiowi oczyścić głowę i powspominać najszczęśliwsze chwile w ich życiu

– wyznała osoba z bliskiego otoczenia Krzysztofa Baranowskiego.Podziwiacie siłę tej miłości?