18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Beat wchodzi jak low kick w boksie

Nowa piosenka Najmana. Czy Polska zasługuje na takiego rapera?

Wojciech Kozicki
25.05.2022  08:16
Marcin Najman został raperem i klepie rymy. Muzyka tej rundy nie wytrzymała
Marcin Najman został raperem i klepie rymy. Muzyka tej rundy nie wytrzymała Fot: VIPHOTO/East News

Marcin Najman i nowa piosenka! Muzykiem jest takim jak sportowcem, po prostu klepie rymy. Czy utwór „Dobro i zło” będzie hitem internetu? Nie wiemy, ale ważne, że włodarz MMA VIP wytrzymał do końca piosenki. Tak długo jak tutaj z mikrofonem, nigdy jeszcze nie walczył!

Marcin Najman wciąż nie może ostatecznie zakończyć kariery sportowej, choć niektórzy twierdzą, że nawet jej jeszcze nie zaczął. Poczuł jednak flow i znów próbuje być raperem. Wbrew pozorom, nie jest debiutantem w ciemię bitym. Wcześniej wykonał już krótki utwór dla MMA VIP, a później próbował być poetą, dissując litycznie Kanał Sportowy. Teraz sprowadził do parteru i założył dźwignię obu tym dziedzinom sztuki, rapując utwór „Dobro i zło” z autorską warstwą liryczną. Myśleliśmy, że jego kariera to już oklepany temat, ale znów nas zaskoczył.

Piosenka Marcina Najmana. Muzyka się poddała

Jakim raperem jest Marcin Najman? Jest po prostu sobą! W teledysku zobrazowano gangsterski pojedynek z Miśkiem z Nadarzyna. Z pewnością teledysk w takim stylu nakręciłby Quentin Tarantino, gdy nie miał talentu, żadnych pieniędzy i jedynie telefon z kamerką. Akcja i napięcie rodem z filmów Patryka Vegi sprawiają, że nie każdy dotrwa do finału.

Może sam beat jest nieco oklepany, ale kanonada epickich rymów to ekstremalne doznania. Jak dla nas „Dobro i zło” to godny przeciwnik dzieła „Ostry cień mgły”. A może raperski pojedynek Dudy i Najmana?

Czy rzeczywiście Marcin Najman sam napisał ten tekst? Tak, nie ma co do tego żadnych wątpliwości. To cały on…

„Dobro i zło” Muzyka, słowa, vocal - Marcin Najman

logo Tu się dzieje