18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Fajna piosenka. Szkoda tylko, że śpiewa

Nowy teledysk Wieniawy! Skowyrna kicia dusi pałą i nęci kuperkiem

19.04.2022  16:30
Nowa piosenka Wieniawy. A może zamiast "Nie mów" powinna mieć tytuł "Nie śpiewaj"?
Nowa piosenka Wieniawy. A może zamiast "Nie mów" powinna mieć tytuł "Nie śpiewaj"? Fot: YouTube/KayaxTV - screen

Julia Wieniawa znów jest szoking! Za chwilę premiera płyty, single „Na darmo” i „Rozkosz” już rozpieściły Polaków, a najzdolniejsza polska influencerka właśnie pokazała teledysk do „Nie mów”. To obraz rodem z filmów Patryka Vegi! Ach, gdyby tylko to był niemy klip...

Julia Wieniawa ma już wszystko co się da osiągnąć w Polsce, ale chce jeszcze więcej. Aktorstwo – zrobione, związek z Królikowskim - zaliczone, moda – pykło, intratne reklamy – wytrzepane. Co dalej? Teraz zjawiskowa gwiazda ostro idzie w muzykę. Zanim ukaże się jej płyta, rozpaliła fanów kolejnym singlem. „Nie mów” to gangsterka opowieść jak u Patryka Vegi, a taniec z teledysku to nowa murowana „Macarena”, która będzie rządzić na weselach bardziej niż „Weselny pyton” Sławomira. Super teledysk, szacun! Byłoby idealnie, ale artystka posunęła się o krok za daleko i zaczęła śpiewać...

Nowy teledysk Wieniawy. To najlepsza najgorsza polska piosenka ever

Wieniawa jak zawsze działa z rozmachem. Może tekst i melodia piosenki wylecą wam z głowy zanim się jeszcze zaczną, ale klip kosi jak kombajn na żniwach. W końcu wyreżyserowała go Kinga Brocka. Obok Wieniawy zagrali w nim Dawid Ogrodnik, Cezary Pazura oraz Ten Typ Mes.

Sama Wieniawa jak zwykle śpiewa/pojękuje z gracją. A do tego sprawnie posługuje się bronią i wie co z lufą zrobić. A to potańczy, to języczek pokaże, przeklnie jak dama lekkich obyczajów z portowego zaułka, a to kogoś zabije. Nie dość, że zapewniła muzyczną masakrę, to jeszcze oglądamy niezłą masakrę na ekranie. I jak tu jej nie ubóstwiać? Chcemy więcej!

Uwielbiam zabawę formą. Takie jest właśnie „Nie mów” zarówno w warstwie muzycznej, jak i wizualnej. Do współpracy przy tym utworze – za namową mojego chłopaka – zaprosiłam producenta Mikołaja Dobbera oraz tekściarza Marcina Januszkiewicza, którzy zaproponowali mi nawiązanie do retro dźwięków lat 90-tych i 2000-tych. To vibe, który kocham od dzieciństwa, dlatego uznałam, że ta piosenka musi być singlem. Łącząc moją fascynację kinem i muzyką, klipy traktuję jako swoiste filmy krótkometrażowe, które zapraszają widza do wykreowanego, nieistniejącego świata. Tym razem proponuję Wam gangsterską nowelę z ikoniczną obsadą. Miłego odbioru! – napisała Wieniawa na YouTube.

Julia Wieniawa - Nie mów (Official Video)

logo Tu się dzieje